• oferta terenów inwestycyjnych
  • Kompleks basenowo-rekreacyjny Delfin
  • Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Aktualności

Cała Polska czyta dzieciom

2015-06-15 12:23

dodano przez: Dominika

"…Tak, książka to przyjaciel mój,

Przyjaciel prawie żywy.

On opowiada cudów moc,

o świcie prawi dziwy..."

      B. S. Kossuth  „Wielki skarb”

Ważną role w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza. Rozumiejąc to  - nasze przedszkole, jak co roku, przystąpiło do ogólnopolskiej społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom".W ramach "spotkań  z książką" nauczycielki we wszystkich grupach  codziennie, czytają dzieciom bajki. Do akcji włączają się również chętni rodzice, których zapraszają do przedszkola panie ze wszystkich grup, a także same dzieciaki. W tym roku odwiedzili nas także wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane w środowisku lokalnym.  Naszymi gośćmi byli ksiądz proboszcz W. Dobrzański, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec J. Tarnowski, Pani Skarbnik M. Żugaj wraz z synkiem, Przewodniczący Rady Miejskiej S. Lolo, Prezes MPG w Połańcu Jacek Nowak, pani dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu J. Juszczyńska, Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, lekarz pani J. Dragon, policjant P. Zysk, pani intendent przedszkola K. Nepelska oraz pani dyrektor naszego przedszkola A. Kaniszewska. Wszystkie spotkania dla dzieci miłym i radosnym doświadczeniem. Z wielkim skupieniem nasi przedszkolacy wysłuchali każdą czytaną bajkę. Po zapoznaniu z utworem , przeprowadzona była krótka rozmowa o przygodach bohaterów. Dzieci chętnie opisywali własnymi słowami zdarzenia, a następnie wykonują pracę plastyczną na wybrany przez siebie fragment z utworu literackiego. Książki dobieramy tak, by treścią odpowiadały możliwościom i zainteresowaniom dzieci. Na zakończenie dzieci wręczyły każdemu miłemu gościowi laurkę, w ramach podziękowań za mile spędzony czas. Dzieci z grupy "Kotki" uczestniczyły także w zajęciach zorganizowanych przez panie G. Kamińską i M. Myślak z świetlicy szkolnej "Pszczółki" w Szkole Podstawowej w Połańcu. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach  i pracy plastycznej przygotowanej przez te panie. Podczas zajęć została oczywiście przeczytana bajeczka, która bardzo podobała się dzieciom. Włączając się w kampanię "Cała Polska czyta dzieciom" również wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu.

Anita Wróbel

Powrót do poprzedniej
Spot 2019 Spot 2019 Inwestycje POŁANIEC DLA INWESTORÓW PLANY ROZWOJU Połaniec.TV Merkuriusz Połaniecki Kosynier - nasza ziemia połaniecka Nagrody i wyróżnienia Oferty pracy Połaniec.info Połaniec w mediach RADA SENIORÓW MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA Interpelacje radnych INFRASTRUKTURA DROGOWA OCHRONA ŚRODOWISKA OŚWIATA I WYCHOWANIE REMONTY I BUDOWY OBIEKTÓW NA TERENIE MIASTA I GMINY POŁANIEC Lokalny biznes ŚDS WTZ KARTA SENIORA Dane pomiarowe powietrza Nieodpłatna Pomoc Prawna Budowa mostu na rzece Wiśle e-świętokrzyskie Pomoc zewnętrzna dla przedsiębiorców SIP województwa świętokrzyskiego system gospodarowania odpadami propozycje zadań publicznych badanie satysfakcji zgłoś usterkę WKU Sandomierz
Sonda

Proszę ocenić zmiany dotyczące funkcjonalności strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące estetyki strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące przejrzystości strony internetowej gminy

Kalendarz wydarzeń
Więcej wydarzeń
Newsletter
Mapa aktywności organizacji pozarządowych
 Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec. Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.