• oferta terenów inwestycyjnych
  • Kompleks basenowo-rekreacyjny Delfin
  • Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Z prac Gminy

MKS ,,CZARNI” Połaniec –zapaśnicy w gronie najlepszych dyscyplin w województwie

2016-02-08 15:11

 dodano przez: Dominika

Niedawno rozpoczęty nowy 2016 rok już przyniósł naszym połanieckim zapaśnikom dobre wieści.  Oto bowiem Polski  Związek Zapaśniczy powołał trzech zawodników naszego klubu Czarni Połaniec, do kadry narodowej. Na wyjazd na pierwsze zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się w dniach 18-30.01.2016 roku w Ośrodku Sportowym "Relax" w Świeradowie Zdroju powołani zostali: Patryk Jurkowski, Jakub Władczyk i Sebastian Barabasz (niestety najlepszy z zawodników Sebastian z powodu przygotowań do  matury w zgrupowaniu udziału wziąć nie mógł).

I choć udział w zgrupowaniu kadry narodowej dla wielu młodych sportowców może wydawać się niedościgłym szczytem marzeń (bo rzeczywiście, jak do tej pory niewielu sportowcom  z Połańca, oprócz zapaśników, tego osiągnąć się nie udało), to dla naszych młodych zawodników z  sekcji zapaśniczej, staje się to już niemal chlebem powszednim i jest to tylko potwierdzeniem niezwykle dobrych wyników tej sekcji naszego klubu. Nikogo zatem nie mogą zdziwić słowa Prezesa Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS, p. Jerzego Kuli, który był gościem tegorocznej Gali Sportu w Połańcu, która odbyła się w dniu 4 lutego. Pan Prezes przypomniał, że nasz klub zajmuje wysokie, szesnaste miejsce w województwie w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo sportu i Turystyki z ogólnym wynikiem 63 punktów, co daje nam z kolei aż szóstą pozycje w województwie wśród klubów LZS. Tak dobry wynik Czarnych Połaniec - co podkreślił p. Kula - stał się możliwy w dużej mierze dzięki osiągnięciom sekcji zapaśniczej. Dzięki tak dobrym wynikom nasza sekcja po raz kolejny otrzymała tytuł Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego w województwie.  W woli ścisłości należy dodać, że spośród ogólnej liczby 68 punktów, które zdobyły  kluby z Połańca , aż 57 przypadło na sekcje zapaśniczą. Ten niewątpliwy sukces naszych zapaśników został też zauważony i doceniony przez władze miasta Połaniec który, jak to już stało się tradycją od 2010 roku, ufundował stypendia dla najlepszych sportowców naszego miasta i gminy. W tym roku na 38 ufundowanych stypendiów 13 przypadło sekcji zapaśniczej. Niewątpliwie do w/w osiągnięć sekcji zapaśniczej przyczynili się również szkoleniowcy: Henryk Skotnicki, Tadeusz Szkwarek oraz Wiktor Skrobacz.

Miejmy nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty rok przyniesie dalsze sukcesy naszym zapaśnikom.

                                                                                                                    Tadeusz Szkwarek

 

Powrót do poprzedniej
Spot 2019 Spot 2019 Inwestycje POŁANIEC DLA INWESTORÓW PLANY ROZWOJU Połaniec.TV Merkuriusz Połaniecki Kosynier - nasza ziemia połaniecka Nagrody i wyróżnienia Oferty pracy Połaniec.info Połaniec w mediach RADA SENIORÓW MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA Interpelacje radnych INFRASTRUKTURA DROGOWA OCHRONA ŚRODOWISKA OŚWIATA I WYCHOWANIE REMONTY I BUDOWY OBIEKTÓW NA TERENIE MIASTA I GMINY POŁANIEC Lokalny biznes ŚDS WTZ KARTA SENIORA Dane pomiarowe powietrza Nieodpłatna Pomoc Prawna Budowa mostu na rzece Wiśle e-świętokrzyskie Pomoc zewnętrzna dla przedsiębiorców SIP województwa świętokrzyskiego system gospodarowania odpadami propozycje zadań publicznych badanie satysfakcji zgłoś usterkę WKU Sandomierz
Sonda

Proszę ocenić zmiany dotyczące funkcjonalności strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące estetyki strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące przejrzystości strony internetowej gminy

Kalendarz wydarzeń
Więcej wydarzeń
Newsletter
Mapa aktywności organizacji pozarządowych


Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.                          Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.