• oferta terenów inwestycyjnych
  • Kompleks basenowo-rekreacyjny Delfin
  • Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Aktualności

AKCJA SZYCIA MASECZEK OCHRONNYCH W GMINIE POŁANIEC - wzajemna solidarność i pomoc

2020-03-26 12:09

dodano przez: red

W okresie globalnej pandemii, duża odpowiedzialność spoczywa na samorządach gminnych. Samorząd Gminy Połaniec niezwłocznie podjął wszelkie działania mające na celu wsparcie w walce z koronawirusem. W związku z ogłoszoną epidemią i skalą rozprzestrzeniania się koronawirusa decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec rozpoczęła się inicjatywa szycia maseczek ochronnych dla służb pracujących i potrzeb środowiska lokalnego. Potrzeba szycia maseczek została zauważona już po pierwszych niepokojących informacjach o zagrażającej epidemii i trudnościach w dostępie do tego produktu. Zakup maseczek ochronnych jest bardzo trudny ( są niemal niedostępne na rynku), a koszt ich jest znacznie wyższy niż dotychczas. Czasy są trudne i wyjątkowe, a należy zrobić wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Widząc, jaka jest sytuacja w Polsce, w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa służbom pracującym, jak również mieszkańcom w niezbędnych dla nich sytuacjach podjęto decyzje o zakupie wymaganych ilości materiałów w postaci podkładu – włókniny, celulozy higienicznej, nici, gumki i szyciu u nas na miejscu maseczek ochronnych, angażując wspólnie w tym ważnym zadaniu nasze jednostki gminne i pracujące w nich osoby. Miło jest słyszeć również, że zgłaszają się osoby spoza jednostek, które chcą wesprzeć to działanie, co na pewno zwiększy ilość docelowo uszytych maseczek. Na chwilę obecną w naszych jednostkach stworzono 20 stanowisk (ilość osób zaangażowanych jest znacznie większa), na których wykonywane są maseczki. Podzielono zadania i zakresy prac: Urząd Miasta i Gminy - zakup materiałów/ logistyka, Centrum Kultury i Sztuki, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy – szycie, Przychodnia Zdrowia – sterylizacja. Materiały zakupione do produkcji maseczek posiadają świadectwo, jakości zdrowotnej. Jednakże maseczka, jako produkt końcowy nie będzie posiadała atestu, ale stosowanie jej na pewno zwiększy bezpieczeństwo i komfort. Szycie maseczek odbywa się z zachowaniem wymaganych odległości, wszelkich środków ostrożności, higieny i obowiązkowych zasad. Zanim trafią do ludzi po uszyciu zostaną dokładnie wysterylizowane w Przychodni Zdrowia w Połańcu. Plan zakupowy przewidywał uszycie docelowo ok. 100 tys. sztuk maseczek ochronnych. Realizacja przedsięwzięcia już się rozpoczęła i z dnia na dzień ilość sztuk wykonanych rośnie. Jest to początek wspólnych działań w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Tylko wspólnym zaangażowaniem, wspólnymi siłami i odpowiedzialnością jesteśmy w stanie siebie wspomóc. Sposoby dystrybucji i kryteria nie są jeszcze określone, ale wszystko zależeć będzie od ilości wykonanych maseczek i przede wszystkim od wprowadzonych zaleceń i wymogów, ograniczeń – dla mieszańców w różnych sytuacjach w codziennym życiu – w tym bardzo trudnym okresie.

Pragniemy bardzo podziękować wszystkim osobom, które mimo tak trudnej sytuacji, wielu obaw pracują i pomagają innym.

Powrót do poprzedniej
Spot 2019 Spot 2019 Inwestycje POŁANIEC DLA INWESTORÓW PLANY ROZWOJU Połaniec.TV Merkuriusz Połaniecki Kosynier - nasza ziemia połaniecka Nagrody i wyróżnienia Oferty pracy Połaniec.info Połaniec w mediach RADA SENIORÓW MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA Interpelacje radnych INFRASTRUKTURA DROGOWA OCHRONA ŚRODOWISKA OŚWIATA I WYCHOWANIE REMONTY I BUDOWY OBIEKTÓW NA TERENIE MIASTA I GMINY POŁANIEC Lokalny biznes ŚDS WTZ KARTA SENIORA Dane pomiarowe powietrza Nieodpłatna Pomoc Prawna Budowa mostu na rzece Wiśle e-świętokrzyskie Pomoc zewnętrzna dla przedsiębiorców SIP województwa świętokrzyskiego system gospodarowania odpadami propozycje zadań publicznych badanie satysfakcji zgłoś usterkę WKU Sandomierz
Sonda

Proszę ocenić zmiany dotyczące funkcjonalności strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące estetyki strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące przejrzystości strony internetowej gminy

Kalendarz wydarzeń
Więcej wydarzeń
Newsletter
Mapa aktywności organizacji pozarządowych
 Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec. Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.