Logo Miasta i Gminy Połaniec

OBWIESZCZENIE/ZAWIADOMIENIE ZEBRANYCH DOWODACH

OBWIESZCZENIE/ZAWIADOMIENIE

 ZEBRANYCH DOWODACH

Działając na podstawie art. 10 §1 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. 2025 r. poz. 1691)w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r.   o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa    w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U.  z 2026 r. poz. 670), w związku z prowadzonym postępowaniem z wniosku złożonego w tut. Urzędzie w dniu 01.04.2026r. /uzupełnionym w dniu 28.04.2026r., w dniu 19.06.2026r., w dniu 20.07.2026r./, przez Panią Iwonę Kobylarz prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą o nazwie  Skup-Sprzedaż Surowców Wtórnych  Iwona Kobylarz Kończyce 74A, 37-400 Nisko,  w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Punkt do zbierania złomu metalowego usytuowany na działce o nr ewidencyjnym 126, obręb Łęg, jednostka ewidencyjna Połaniec-obszar wiejski”, określonej w załączniku graficznym – mapie ewidencyjnej stanowiącej załącznik do wniosku,  z a w i a d a m i a m, że w toku prowadzonego postępowania administracyjnego zgromadzony został materiał dowodowy,  niezbędny do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w tym wymagane prawem opinie: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Staszowie – opinia z dnia 21.05.2026 r. znak: NZ.9022.4.10.2026, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach – opinia z dnia 06.08.2026 r. znak: WOO-II.4220.167.2026.KC{.3;  Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Sandomierzu – opinia z dnia 07.08.2026r. znak: KS.ZZŚ.4130.2.45.2026.NG, dotyczące braku konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla w/w przedsięwzięcia. 

W związku z powyższym strony postępowania mogą zapoznać się z niezbędną dokumentacją sprawy w tym kartą informacyjną dla w/w przedsięwzięcia wraz z jej uzupełnieniem oraz opiniami organów wskazanych wyżej - w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego obwieszczenia /zawiadomienia i w tym terminie wypowiedzieć się co do zebranych dowodów i materiałów. Materiał dowodowy znajduje się do wglądu w UMiG w Połańcu w pokoju nr 225 I piętro w godzinach pracy Urzędu. Po upływie wymienionego terminu sprawa zostanie rozpatrzona w oparciu o posiadane dowody i materiały i wydana zostanie stosowna decyzja.

Wgląd do akt sprawy nie jest obowiązkowy. 

Informujemy, że stronami postępowania w przedmiotowej sprawie jest zarówno wnioskodawca, jak również właściciel działki, na których realizowane będzie przedsięwzięcie oraz właściciele działek sąsiadujących w obszarze 100 m od terenu inwestycji. Liczba stron postępowania wynosi ponad 10 osób fizycznych i prawnych.

Ponieważ w postępowaniu bierze udział powyżej 10 stron postępowania, mają tu zastosowanie przepisy z art. 49 Kpa w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.  

W myśl art. 49 Kpa, niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane/doręczone po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie.

Informujemy również, że strony postępowania, zostaną powiadomione o wydanej decyzji środowiskowej w następnym obwieszczeniu/ zawiadomieniu na takich samych zasadach.  

Niniejsze Obwieszczenie zostało udostępnione do publicznego wglądu w dniu 31.08.2026r. na stronie BIP tut. Urzędu, na Portalu Informacyjnym UMiG w Połańcu oraz na tablicach ogłoszeń w tut. Urzędzie oraz w miejscu realizacji inwestycji.

Strony postępowania - poprzez niniejsze obwieszczenie.

 

/-/ Małgorzata Kruzel-Witek 

 Kierownik Ref. Gospodarki Przestrzennej      

 Rolnictwa i Ochrony Środowiska

 

Obwieszczenie w załączniku poniżej:

 

Pliki do pobrania:

Obwieszczenie
Format: pdf, 396.13 kB
powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności