1000 kilometrów w kajaku i na rowerze dla Akcji - Czysta Wisła
Ponad 1000 km, kilkadziesiąt spotkań, setki nowych zgłoszeń do Akcji Czysta Wisła. To efekt rowerowo-kajakowej wyprawy szlakiem Królowej Polskich Rzek, którą zrealizował ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski od 28 lipca do 3 sierpnia.
W ciągu siedmiu dni, starując na Baraniej Górze, gdzie są źródliska Wisły, dotarł do Gdańska, nad Motławę, gdzie Wisła kończy swój bieg w Bałtyku. Dominik odwiedził m.in: Wisłę, Oświęcim, Tyniec, Kraków, Surową, Tarnobrzeg, Sandomierz, Puławy, Warszawę, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew, Mikoszewo i Gdańsk.
To była niesamowita akcja, podczas której spotkałem się ze wspaniałymi ludźmi, działającymi na rzecz Wisły - mówi Dominik Dobrowolski i dodaje - Z kajaka i roweru więcej widać, gdzie Wisła potrzebuje posprzątania i troski.
Już 30 sierpnia ruszamy z 2. edycją Akcji Czysta Wisła. Każdy może się do akcji włączyć, a dla grup sprzątających mamy granty, które można wykorzystać np. na zakup worków, rękawic czy nawet pizzę dla uczestników po akcji sprzątania.
W Akcji Czysta Wisła 2023 r. wzięło udział 11530 wolontariuszek i wolontariuszy z 72 gmin i miejscowości. Zebrano 9650 worków z odpadami (110 ton) . W tym roku pobijemy rekord, bo, choć dopiero zaczęły się zapisy, już jest zgłoszonych 12 tys. ochotniczek i ochotników.
Szczegóły tegorocznej 2. edycji Akcji Czysta Wisła - www.facebook.com
