Logo Miasta i Gminy Połaniec

Kondolencje

f__plawki_

1  

Feliks Pławski, s. Wincentego, ur. w 1928 r, zamieszkały w Połańcu w czasie okupacji był żołnierzem Armii Krajowej, ps. „Bobik”, aresztowany przez NKWD i wywieziony na Sybir, gdzie przebywał od listopada 1944 do marca 1946r. w zespole łagrów Borowicze. Po powrocie do Polski kontynuował naukę ogólną i zawodową. W latach 1949- 50 służył w Warszawskim Pułku Saperów w Kazuniu, a następnie pracował w branży budowlanej. Swoje ostatnie lata spędził z rodziną w Połańcu. 17 października 2014 w Urzędzie Miasta i Gminy w Połańcu odbyła się nominacja  Feliksa Pławskiego na stopień kapitana.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności