Logo Miasta i Gminy Połaniec

Za nami IV Jarmark Wielkanocny

Podtrzymując połaniecką tradycję po raz czwarty w Niedzielę Palmową odbył się Jarmark Wielkanocny. Stoiska ze świątecznymi smakołykami i wielkanocnymi ozdobami stanęły na placu przed Kościołem MBWW w Połańcu.

Tradycyjne potrawy i wyśmienite ciasta przygotowały jak zawsze niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i instytucje: KGW w Rybitwach, KGW w Ruszczy, Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej.

Stoiska przyciągały spojrzenia przechodniów, kusiły kolorowymi pisankami, stroikami, koszyczkami i najróżniejszymi, świątecznymi smakołykami. Wśród apetycznie wyglądających, wielkanocnych ciast nie zabrakło stoiska z kawą i herbatą przygotowanego przez CKiSz. Atmosfera i piękna, wiosenna pogoda sprzyjała zarówno wystawcom jak i kupującym. Nic więc dziwnego, że wiele wyrobów rękodzielniczych i pojemników z ciastem znalazło swoich nabywców. Podczas wydarzenia wolontariusze z Zespołu Szkół w Połańcu kwestowali z puszkami na leczenie i rehabilitację Moniki Dudek. 

Jak co roku, ważnym momentem Jarmarku Wielkanocnego było ogłoszenie wyników IV Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w dwóch kategoriach: rodzinnej oraz KGW i instytucje.

Uroczystego wręczenia dyplomów, nagród i wyróżnień dokonali: Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec wraz z małżonką, Małgorzata Walenciak Przewodnicząca Rady Miejskiej, Adam Łańka Radny Rady Miejskiej i Monika Pławska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. W kategorii rodzinnej piękne palmy powstały w 11 wielopokoleniowych rodzinach.

Na konkursowym podium stanęli, zajmując kolejno pierwsze miejsce (Skuza Sylwia i Marysia), drugie (Stanisława Jasińska i Oskar Orr) i trzecie (Strzępek Halina i Hania, Kot Helenka i Adam, Gajdowska Zuzia). W drugiej kategorii „maleńkie dzieła sztuki wykonało” 15 instytucji, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Z Naturą w Tle” ze Zrębina wraz z Klubem Seniora (Maria Adamczak, Krystyna Wysocka, Gabriela Godzwon, Marzena Hałońska, Elżbieta Pawlak, Halina Strzępek, Małgorzata Bednarska), drugie miejsce zajął Klub Seniora z ul. Kościuszki 37 w Połańcu reprezentowany przez Ewelinę Starbek, a trzecie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu reprezentowane przez Joannę Maj.

Ciepłe słowa uznania i gratulacje popłynęły zarówno dla zwycięzców jak i wyróżnionych. A na koniec wspólne, pamiątkowe zdjęcie podsumowujące tak ważną dla społeczności połanieckiej tradycję.

CKiSz

Galeria zdjęć

490380301_1624490191827605_3753628199336136623_n 490456303_1624491451827479_133500707870492057_n 490479631_1624490091827615_2072336960084154854_n 490498135_1624490918494199_5216294868554415340_n 490519180_1624490981827526_2810429050184617825_n 490583003_1624490321827592_224677124869872845_n 490689234_1624490735160884_262322485109528983_n 490692843_1624490098494281_6233905931973886197_n 490729990_1624491128494178_9200017066532016393_n 490754596_1624490331827591_4201242109519654526_n 490772121_1624491525160805_7237142919736934866_n 490832824_1624490948494196_5579835505360028046_n 490896657_1624490088494282_7566258084924095385_n 490964716_1624491405160817_5212323277058796851_n 490973419_1624490651827559_8422624047075147532_n 490978368_1624490498494241_3165257067948925202_n 491487820_1624491768494114_483670094967690707_n 491520897_1624491718494119_2299538944152040797_n 491789752_1624491195160838_6930312349510232785_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności