Logo Miasta i Gminy Połaniec

Dzień Dziecka na wesoło

Dzień Dziecka w Połańcu upłynął pod znakiem radości, kreatywności i ekologicznych inspiracji. Wszystko za sprawą wydarzenia Połaniec Dzieciom w rytmie EKO, które przygotowało Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz Miasto i Gmina Połaniec. Dzięki wsparciu partnera społecznego Enea Elektrownia Połaniec S.A. oraz zaangażowaniu Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu najmłodsi mieszkańcy wzięli udział w działaniu łączącym aktywność, zabawę i edukację ekologiczną. Rangę imprezy podkreśliło symboliczne przekazanie najmłodszym przez Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec kluczy do miasta. Towarzyszyły temu serdeczne życzenia skierowane do najmłodszych od Burmistrza i Monika Pławska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Od tej chwili plac muszli koncertowej należał już do dzieci, które z entuzjazmem ruszyły do przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Scena jak zawsze należała do młodych artystów związanych z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Energia, uśmiech i nieodparty urok naszych wychowanków oczarował połaniecką publiczność. Świetne choreografie i taneczny kunszt zaprezentowały grupy prowadzone przez Milenę Brzychcy. Artystycznie nie ustępowały ani na krok grupy wokalne i soliści w muzycznych aranżacjach znanych piosenek, przygotowanych przez Katarzynę Błachut.


Poza sceną również było energetycznie. Przygotowane przez animatorów z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu kolorowe tatuaże, warkoczyki, malowanie twarzy, kreatywne działania plastyczne w duchu EKO oraz uwielbiane przez dzieci zakręcone slime glutki przez cały czas przeżywały prawdziwe oblężenie. Bohaterowie „Psiego Patrolu” szybko stali się ulubieńcami najmłodszych, a wspólne animacje i zabawy sprawiły, że plac muszli koncertowej przez wiele godzin tętnił życiem. Nie mniejszą popularnością cieszyli się Chase i Skye, którzy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć, wywołując uśmiechy na twarzach najmłodszych. Ważnym elementem tegorocznego święta były działania promujące zdrowy styl życia i postawy ekologiczne. Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło warsztatom kulinarnym „Zdrowe słodkości i nie tylko”, przygotowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu. Smaczne przekąski, owocowe inspiracje i zdrowe propozycje udowodniły, że ekologiczne jedzenie może być prawdziwą przyjemnością. Energii nie brakowało również w kąciku malucha, na dmuchańcach i w strefie muzyki. Nie lada wyzwaniem okazała się gra na trąbce i puzonie, jednak chętnych do spróbowania swoich sił nie brakowało. Nie obyło się bez sportowych wyzwań. Mini trening z Łukaszem Kicińskim to była prawdziwa dawka adrenaliny. A turniej molky i gry w bule sprawdziła koordynację i cierpliwość. Wspólna rywalizacja przebiegała w atmosferze dobrej zabawy i integracji, a zwycięzcy odebrali zasłużone nagrody podczas uroczystego podsumowania wydarzenia.


Jak zawsze najpiękniejszym prezentem dla nas, dorosłych były uśmiechy dzieci, które tego dnia nie schodziły z ich twarzy. To właśnie one najlepiej pokazują, że wspólne działania Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Miasto i Gmina Połaniec i Gminy Połaniec oraz partnera społecznego – Enei Elektrowni Połaniec S.A. przynoszą wymierne efekty i tworzą wartościową przestrzeń do rozwoju, integracji i rodzinnego spędzania czasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólną zabawę. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Dziękujemy niezawodnym patronatom: Portal Informacyjny - polaniec.com.pl, Echo Dnia Staszów i Tygodnik Nadwiślański
Podziękowania kierujemy również do partnera Księgarnia Jerzy Dziurski Staszów Było jak zawsze super.

CKiSz

Galeria zdjęć

h d1 d2 d4 d5 d6 d7 d8 d9 d10 d11 d12 d13 d14 d15 d16
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności