Logo Miasta i Gminy Połaniec

Ferie z CKiSz za 2025 za nami

Tegoroczne ferie zimowe w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu były pełne radości, zabawy i niezapomnianych chwil. Bogaty program sprawił, że dzieci i młodzież mogły aktywnie spędzić wolny czas, rozwijać swoje pasje i odkrywać nowe zainteresowania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Benedykt Nowak.

W tym roku zimowa przerwa szkolna rozpoczęła się od propozycji zimowego bushcraftu w lesie, który pozwolił dzieciom odkrywać tajniki przetrwania w trudnych warunkach i uczyć się kontaktu z naturą. Nie zabrakło również „Ferii w kinie”, gdzie uczestnicy mogli wybrać z pośród kilku propozycji filmowych, przygotowanych specjalnie dla nich. Podczas sportowych wyzwań –  czyli turnieju bowlingowego dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle, a dyskoteka dla młodzieży dostarczyła wiele tanecznych wrażeń przy ulubionej muzyce.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń był wyjazd do Filharmonii w Kielcach, który połączono z wizytą w Parku Trampolin FLYSKY oraz posiłkiem. Dzieci miały okazję nie tylko podziwiać piękno muzyki na żywo, ale również aktywnie spędzić czas i zrelaksować się w gronie rówieśników.

Dodatkowo,  codziennie odbywały się zajęcia otwarte, w których każdy  mógł wziąć udział. Wśród nich znalazły się: pierwsze kroki w nauce gry na gitarze czyli budujemy zespół gitarowy, zimowa zumba, akrobatyka ,energetyczne zajęcia taneczne, które łączyły ruch i świetną zabawę.

Drugi tydzień był propozycją kreatywnych pakietów feryjnych, które odbywały się codziennie od godziny 9:00 do 14:00. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, które rozwijały ich zdolności manualne, muzyczne, sportowe i społeczne.

Wśród najciekawszych atrakcji znalazły się:

- ,,Muzyczna podróż do różnych kultur”,

-Zumba kids- taneczna eksploracja świata,

-Zimowe aktywności- zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,

-Kreatywne warsztaty mydlarskie- własnoręczne tworzenie pachnących mydełek,

-Siedem zmysłów-integracja sensoryczna- zajęcia rozwijające percepcję i zmysły,

-Warsztaty krawieckie- tworzenie zakładki do książki- nauka podstaw szycia,

-Starodawne kolędowanie na ludowo- muzyczna podróż do tradycji,

-Plastyczne inspiracje-,, Zimowe miasteczko” i ,,Szmaciana zabawka” – twórcze zajęcia dla małych artystów,

-Zimowy turniej muzyczny- sprawdzian wiedzy i umiejętności muzycznych,

- Warsztaty charakteryzacji: ,,Postać z bajki”- przemiany w ulubione postaci bajkowe.

Jednym z najbardziej ekscytujących dni była wizyta pani pielęgniarki i pomocy stomatologicznej z Przychodni Zdrowia w Połańcu , które przeprowadziły ciekawą pogadankę na temat podstawowych badań medycznych, pokazując dzieciom, jak mierzy się ciśnienie i jak działa stetoskop, jak pomóc innym w nagłych przypadkach.

Nie zabrakło także edukacyjnego wydarzenia- kulig na kołach: poznawanie środowiska naturalnego, spacer po lesie, gimnastyka i ruch wśród drzew a na koniec wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy, który zgromadził wszystkie dzieci w pięknych kolorowych strojach i wymalowanych buźkach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i świętowania przy ulubionych hitach muzycznych.

Nie można również zapomnieć o pysznych przekąskach codziennie przygotowywanych przez Zajazd ,,Promyk”,   który dodawał dzieciakom energii do kolejnych aktywności.

Ferie zimowe w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu były wyjątkowym czasem pełnym atrakcji, uśmiechu i radości. Różnorodny program sprawił, że każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie- od zajęć ruchowych, przez warsztaty kreatywne, po muzyczne i edukacyjne wydarzenia. Były to dwa tygodnie pełne przygód, które pozostaną na długo w pamięci dzieci i młodzieży, które spędziły ferie w sposób twórczy i aktywny nawiązując przyjaźnie i odkrywając nowe zainteresowania.

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 11 14 16 17 18 21 23 26 33 38 39 40 42 43 44 45 50 51 52
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności