Logo Miasta i Gminy Połaniec

Finał kampanii informacyjnej Miasta i Gminy Połaniec - wzRUSZ SERCE

16 października odbędzie się finał kampanii informacyjnej Miasta i Gminy Połaniec pod nazwą - "wzRUSZ SERCE" - Każda minuta ma znaczenie...

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat używania defibrylatorów AED wśród mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec oraz edukacja na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia serca.

Właśnie 16 października jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w związku z finałem akcji "wzRUSZ SERCE" o godzinie 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbędzie się otwarte szkolenie z obsługi automatycznego defibrylatora AED - ,,Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy”.

Tego dnia również zostanie zaprezentowany spot kinowy dotyczący defibrylatora AED.

Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Benedykt Nowak. 

Organizatorami akcji są Miasto i Gmina Połaniec, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Przychodnia Zdrowia w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. 

Akcję również wsparła Enea Elektrownia Połaniec. 

wzrusz serce plakat w kolorze czerwonym ikony herby loga

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego - ,,Jak używać defibrylatora AED” - Jarosław Marczewski - Ratownictwo Medyczne. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności