Finał kampanii informacyjnej Miasta i Gminy Połaniec - wzRUSZ SERCE
16 października odbędzie się finał kampanii informacyjnej Miasta i Gminy Połaniec pod nazwą - "wzRUSZ SERCE" - Każda minuta ma znaczenie...
Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat używania defibrylatorów AED wśród mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec oraz edukacja na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia serca.
Właśnie 16 października jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w związku z finałem akcji "wzRUSZ SERCE" o godzinie 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbędzie się otwarte szkolenie z obsługi automatycznego defibrylatora AED - ,,Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy”.
Tego dnia również zostanie zaprezentowany spot kinowy dotyczący defibrylatora AED.
Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Benedykt Nowak.
Organizatorami akcji są Miasto i Gmina Połaniec, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Przychodnia Zdrowia w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Akcję również wsparła Enea Elektrownia Połaniec.
.png)
Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego - ,,Jak używać defibrylatora AED” - Jarosław Marczewski - Ratownictwo Medyczne.
