Gala „Świętokrzyski Lider Ekonomii Społecznej 2025”
28 listopada 2025 roku odbyła się uroczysta gala „Świętokrzyski Lider Ekonomii Społecznej 2025”, podczas której uhonorowano osoby i instytucje zaangażowane w rozwój lokalnych społeczności.
W Targach Kielce zgromadzili się przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz Kół Gospodyń Wiejskich.
Gmina Połaniec na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Pana Jacka Benedykta Nowaka otrzymała List Gratulacyjny w związku z otrzymaną nominacją w kategorii Samorząd Prospołeczny do 20 tys. mieszkańców. Nominację przyznano za aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności oraz propagowanie idei ekonomii społecznej w regionie.
Konkurs „Świętokrzyski Lider Ekonomii Społecznej 2025” ma na celu:
- promowanie postaw prospołecznych i idei odpowiedzialności społecznej
- wyróżnianie samorządów i przedsiębiorstw wspierających rozwój ekonomii społecznej
- nagradzanie aktywnych podmiotów ekonomii społecznej działających na rzecz dobra wspólnego i społeczności lokalnych
- promocję i wspieranie sektora ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim
Kategorie konkursowe
- Samorząd Prospołeczny do 20 tys. mieszkańców
- Samorząd Prospołeczny powyżej 20 tys. mieszkańców
- Biznes Prospołeczny
- Podmiot Ekonomii Społecznej
Udział Gminy Połaniec w konkursie oraz otrzymana nominacja stanowią ważne potwierdzenie skuteczności podejmowanych działań oraz zaangażowanie w rozwój lokalnej wspólnoty. To także motywacja do dalszej pracy na rzecz mieszkańców oraz wzmacniania inicjatyw, które budują solidarność i wspierają rozwój ekonomii społecznej w naszym regionie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom, a organizatorom dziękujemy za stworzenie przestrzeni do promocji wartościowych działań społecznych.
.jpg)
