Logo Miasta i Gminy Połaniec

Gmina Połaniec otrzymała rządowe wsparcie na budowę mieszkań- 3 000 000 złotych

Gmina Połaniec w dniu 25 kwietnia 2023 roku podczas obrad Sesji Rady Miejskiej otrzymała czek na kwotę 3 000 000 złotych na inwestycję budowy mieszkań SIM SMS, tym samym stała się oficjalnym udziałowcem SIM SMS Sp. z o.o.

Czek na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Pana Jacka Benedykta Nowaka uroczyście wręczyli poseł na Sejm RP Pan Michał Cieślak, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Pan Jakub Pyrzanowski oraz Prezes Zarządu SIM SMS Sp. z o.o. Pan Przemysław Cielecki.

Inicjatywa ta wcześniej uzyskała poparcie wśród radnych Rady Miejskiej w Połańcu, którzy podjęli odpowiednie uchwały wyrażając poparcie na przystąpienie do SIM SMS.

SIM SMS to Społeczna inicjatywa mieszkaniowa realizująca budownictwo społeczne. Program jest skierowany dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

W ramach tej inwestycji w Połańcu powstanie 229 mieszkań oraz 257 miejsc postojowych.

Gmina Połaniec posiada tereny w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone na budownictwo wielorodzinne.

Budowa nowego osiedla przyczyni się do rozwoju Gminy Połaniec. W chwili obecnej została podpisana umowa na nabycie gruntów oraz zaprojektowanie infrastruktury drogowej (drogi, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne) oraz w branży wodno- kanalizacyjnej i ciepłowniczej, pod nowe inwestycje na tym obszarze.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności