Logo Miasta i Gminy Połaniec

Gminna Rada Seniorów. Plany pracy Komisji i Rady przyjęte

W poniedziałek 16 czerwca odbyła się XII Sesja Gminnej Rady Seniorów. Rozpoczęła ją część proceduralna, w trakcie której przyjęty został porządek obrad. Głównym punktem było podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec na 2025 r., a także podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec na 2025 r.

W zakres działalności Rady Seniorów  wchodzi monitoring polityki senioralnej na poziomie lokalnym, dlatego na posiedzeniu Radni wnosili propozycje zmian do  projektu Programu Polityki Senioralnej Miasta i Gminy Połaniec na lata 2025 – 2030. W obradach wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Benedykt Nowak, który przedstawił prezentację na podstawie raportu o stanie Gminy Połaniec w 2024r. Dokument ten stanowi kompleksowe podsumowanie działań samorządu w minionym roku, obejmując zarówno realizację uchwał Rady Gminy, inwestycje, jak i kluczowe działania administracyjne oraz społeczne. Burmistrz dokonując podsumowania wskazał na wyzwania, z jakimi mierzył się samorząd oraz realizację usług publicznych. W punkcie obrad znalazła się również informacja burmistrza na temat podjętych działań bezpieczeństwa w razie zagrożeń. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy, ochronę życia i mienia mieszkańców oraz reagowanie w sytuacjach kryzysowych, ale i zapewnienie pozostałych usług. Radni dyskutowali również na tematy inwestycyjne zgłaszając swoje propozycje rozwiązań oraz dokonali podsumowania ostatniego wydarzenia - Senioralia 2025. Obrady prowadził przewodniczący Rady Seniorów, Zbigniew Szaniawski. 

Galeria zdjęć

DSC_0473 DSC_0475 DSC_0476 DSC_0478 DSC_0479 DSC_0482 DSC_0486 DSC_0487 DSC_0492 DSC_0495 DSC_0497 DSC_0498 DSC_0500 DSC_0508 DSC_0513 DSC_0516
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności