Logo Miasta i Gminy Połaniec

Relacja z wycieczki w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

Dzięki programowi „Poznaj Polskę”, opracowanemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zrębinie mogli uczestniczyć w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Głównym celami naszej podróży było kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie wiedzy na temat ważnych historycznie i kulturowo miejsc i obiektów w stolicy oraz uwrażliwienie młodzieży na piękno i różnorodność Warszawy. W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII, co jednocześnie zintegrowało młodzież z naszej placówki. Zwiedzanie stolicy nasi uczniowie rozpoczęli od Stadionu Narodowego. Mieli okazję zobaczyć szatnię polskiej reprezentacji oraz wejść na trybuny. Mogli, choć przez chwilę, poczuć się jak kibice na meczu, co stanowiło dużą atrakcję. Następnie wraz z przewodnikiem udali się na spacer warszawskimi ulicami. Po paru minutach dotarli do Grobu Nieznanego Żołnierza. Zobaczyli zmianę warty, co było ważnym przeżyciem. Później udali się na Stare Miasto. Ich oczom ukazały się malownicze kamieniczki, Kolumna Zygmunta i oczywiście siedziba polskich królów – Zamek Królewski. Kolejnym punktem w programie wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli tam wolną rękę i mogli samodzielnie robić różne eksperymenty. Było to ekscytujące doznanie, które wyzwoliło aktywność uczniów i pobudziło ich ciekawość. Po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu nadszedł czas na zameldowanie się i odpoczynek w hotelu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności