Logo Miasta i Gminy Połaniec

Taneczna premiera „Świtezianki” w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Za nami niezwykle udana premiera spektaklu tanecznego „Świtezianka” przygotowanego w ramach projektu „Świtezianka Tańcem Malowana” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

To było wyjątkowe widowisko; pełne magii, wspaniałej muzyki, tańca i efektów scenicznych. Tancerki zabrały publiczność w podróż do serca puszczy litewskiej, nad brzeg sinej Świtezi zamieszkałej przez piękne, ale niebezpieczne rusałki – Świtezianki. Taneczne ujęcie mickiewiczowskiej ballady; połączone z oryginalną muzyką i słowem mówionym odkryło przed oglądającymi swe nowe oblicze. Każda z 17 tancerek włożyła w spektakl mnóstwo serca, emocji, wrażeń. W efekcie historia nieszczęśliwej miłości silnie oddziałała na widzów, pozostając na zawsze w ich pamięci…

Czekając z niecierpliwością na kolejny, równie profesjonalnie przygotowany i zatańczony spektakl dziękujemy tancerkom formacji Digress za ogrom pracy, serca i piękna, którego można było doświadczyć podczas premiery Świtezianki.

Ogromne podziękowania dla reżysera spektaklu i choreografa w jednym Weronika Koziarz-Dygulska za cudowną, taneczną ucztę, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Dla choreografa Kamila Gradkowska za przygotowanie wspaniałych, pełnych emocji układów tanecznych. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie spektaklu i obsługę techniczną.

Galeria zdjęć

Na zdjęciu grupa występujących z dyrektorem CKISz, burmistrzem, instruktor Grupa wystepująca na scenie Grupa wystawiająca przedstawienie Świtezianka na zielono Osoba za materiałem grupa osób wystawiających przedstawienie Świtezianka Na scenie dyrektor CKiSz i pracownica Grupa osób na scenie w przedtawieniu Świtezianka Osoby na scenie podczas przedtawienia Świtezianka jedna osoba siedzi na krawędzi sceny w tle osoby stoją
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności