"Laboratoria przyszłości" w Szkole Podstawowej w Połańcu
W dniu 1.09.2022r. w Szkole Podstawowej w Połańcu oficjalnie otworzono przez burmistrza Jacka Benedykta Nowaka „Laboratoria przyszłości”.
Jest to program realizowany przez Ministra Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Govtech w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie finansowe dla szkół podstawowych i wyposażenie ich w nowoczesne produkty wspierające proces edukacji.
Projekt „Laboratoria przyszłości” finansowany w 100% ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19 przeznaczonego na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego.
Maksymalna wysokość wsparcia dla jednostki samorządu terytorialnego dla każdej szkoły prowadzonej przez tę jednostkę była uzależniona od liczby uczniów w danej szkole, wynikającej z danych systemu informacji oświatowej.
W ramach projektu Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Połaniec otrzymały dofinansowanie w wysokości:
- Szkoła Podstawowa w Ruszczy - 60 000 zł
- Szkoła Podstawowa w Zrębinie - 30 000 zł
- Szkoła Podstawowa w Połańcu - 252 600 zł
Łącznie: 342 600 zł.
Wkład z budżetu Gminy to 270 zł tj.
Zrębin - 21,00 zł
Ruszcza - 249,00 zł
Wsparcie było przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu multimedialnego, narzędzi, elektronarzędzi, pomocy dydaktycznych, nauki robotyki i sztucznej inteligencji i innych przedmiotów służących rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży.
Szkoła Podstawowa Połaniec:
Wyposażenie pracowni wirtualnej, wyposażenie kuchni wraz ze sprzętem AGD, pracownia druku 3D, akcesoria pod studio telewizyjne, zestaw robotów do nauki robotyki, zestaw techniczny do obróbki drewna, nagłośnienie.
Iwona Stachura
/Fot.Szkoła Podstawowa/
