Logo Miasta i Gminy Połaniec

Młodzi piłkarze z Połańca wygrywają finał "Świętokrzyskich Orłów 2022"

To była fantastyczna piłkarska sobota dla młodych adeptów futbolu w Świętokrzyskiem. W finale imprezy „Świętokrzyskie Orły” – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski 2022 w Jędrzejowie zagrało piętnaaście zespołów, które awans wywalczyły w turniejach eliminacyjnych.

  •  Cały cykl „Świętokrzyskich Orłów” był bardzo udany, a finał będzie wisienką na torcie. Jestem dumna, że mogłam wesprzeć tak fantastyczną imprezę, bo uważam, że trzeba wspierać młodzież chcącą uprawiać sport i zachęcać do tego te dzieciaki, które na razie nie trenują. Każde przekonane do sportu dziecko to za kilkanaście lat zdrowszy dorosły – mówiła przed zawodami Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła patronat honorowy nad rozgrywkami.

Turniej finałowy odbył się w ubiegłą sobotę w Jędrzejowie. Zagrały w nim dwie nasze drużyny: Aktywni Junior-Czarni Połaniec chłopcy i dziewczęta reprezentujące Połaniec a także trzynaście innych drużyn które awans wywalczyły w turniejach eliminacyjnych.

  • Jestem przekonana, że turniej przyniesie wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale również kibicom. Poziom rozgrywek jest naprawdę wysoki, więc w finale możemy spodziewać się ciekawych spotkań. No i patrzmy na tych młodych ludzi, bo być może po boiskach w Jędrzejowie biegać będą przyszli reprezentanci Polski – dodała przed zawodami Pani Minister Krupka.

Organizatorzy – Fundacja Aktywni dla Polski – przygotowali dla uczestników i widzów sporo atrakcji. Na scenie pojawił się Antony Esca, był też pokaz tancerek z DanceAcademy, a niezwykłymi piłkarskimi trickami popisywał się też znany piłkarski tiktoker Łukasz Chwiediuk, czyli Luki Poland. – Wszyscy uczestnicy mięli też okazję spróbować swoich sił na stole do teqballa, dmuchane boisko do gry i tarcza celnościowa. Pani Minister Krupka wręczyła uczestnikom piłki z podpisami Sławomira Peszko i Radosława Majewskiego.

Nasze dziewczęta odpadły po fazie grupowej, trafiając na mocnych przeciwników z Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. Ale już sam udział w rozgrywce finałowej rywalizacja w kilku przypadkach ze starszymi chłopcami, był nagrodą i wyróżnieniem dla naszej żeńskiej drużyny.

Natomiast nasi chłopcy z rocznika 2012 dotarli do samego finału rozgrywek.Podopieczni Trenera Macieja w drodze na szczyt mierzyli się m.in. z ekipami Orląt Kielce i Kszo Ostrowiec. W ścisłym finale z powodzeniem rywalizowali z drużyną Siarki Tarnobrzeg.

W ramach „Świętokrzyskich Orłów” odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych – w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Staszowie i Jędrzejowie. W trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane są wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu.

W trakcie każdego z turniejów kultywowana jest bowiem pamięć o regionalnych polskich bohaterach.

 

Materiał nadesłany

 

Galeria zdjęć

Zdjęcie grupowie Świętokrzyskich Orłów w żółtych koszulkach z medalami i dyplomami Minister Anna Krupka i doradca prezesa Zarządu elektrowni Połaniec z pucharem 311174Połanieccy zawodnicy Czarnych na stadionie miejskim w żółtych i niebieskich strojach Od lewej doradca zarządu Elektrowni Połaniec Łukasz Korus, minister Anna Krupka, trener Maiej Witek
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności