Logo Miasta i Gminy Połaniec

Nasza gmina na XII Międzynarodowych Senioraliach 2025 w Krakowie

Tak jak w poprzednich latach Rada Seniorów przy pomocy urzędu Gminy  zorganizowała wyjazd dla chętnych seniorów na XII Międzynarodowe Senioralna w Krakowie czyli największe wydarzenie dedykowane osobom starszym w Europie. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Manko i Głos Seniora.  30 seniorów z naszej gminy przeżyło niezapomniany dzień. Od porannego, wczesnego wyjazdu mieliśmy świetne  humory i dobrą pogodę. Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Kościele Mariackim, po czym spod kościoła ruszył wielobarwny korowód około sześciu tysięcy osób ze 150 Gmin Przyjaznych Seniorom wraz z seniorami z całego świata. Po przemarszu ulicami Krakowa zakończyliśmy uroczystą paradę w Parku Jordana.  Przemarsz seniorów to bardzo kolorowy korowód i fantastyczni ludzie w świetnych humorach. 

            Wyjątkowe atrakcje w Parku Jordana  trwały przez cały dzień! Uczestnicy święta wysłuchali  wykładów  edukacyjnych, koncertów gwiazd, bawili się na parkiecie oraz skorzystali z bezpłatnych  badań i porad lekarskich. Nasze seniorki i seniorzy chętnie odwiedzali stoiska medyczne, badając poziom cukru, ciśnienie, robiąc EKG, badając wzrok i słuch oraz robiąc pomiar masy ciała. Doszkoliliśmy się słuchając wykładów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa, ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Wśród wielu atrakcji całego wydarzenia był przepiękny pokaz mody przez seniorów ze stu pięciu gmin.

          Bawiły nas takie gwiazdy jak Krzysztof Bigaj, Radosław Suliga, Duo Preformance, Magdalena Suruło , Aleksander Martinez oraz wielka gwiazda wieczoru Andrzej Rybiński. Niektórzy z nas wytańczyli się, inni woleli się przyglądać. Niestety wcześniejsze ustalenia godziny wyjazdu na 20.00 i małe opóźnienia w harmonogramie sprawiły, że nie doczekaliśmy się na potańcówkę prowadzoną przez światowej sławy DJ Wikę- najstarszą  DJ'kę!. 

XII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wspaniałe wydarzenie, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, związanej z bezpieczeństwem oraz prozdrowotnej osób 60+.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec -Gminy Przyjaznej Seniorom - panu Jackowi Nowakowi za pomoc w organizacji wyjazdu. 

Opracowała Rada Seniorów Miasta i Gminy Połaniec

Galeria zdjęć

20250613_095212 20250613_110801 20250613_171837 IMG_20250613_115816 IMG_20250613_143025 IMG_20250613_145124 IMG_20250613_150020 IMG_20250613_150105 IMG_20250613_153455 IMG_20250613_192728
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności