Logo Miasta i Gminy Połaniec

Nowy samochód ratowniczo -gaśniczy dla OSP Połaniec

W dniu 21 kwietnia 2023 roku przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu podpisali umowę na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Samochód będzie służył przeciwdziałaniu i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Pojazd będzie fabrycznie nowy z napędem 4x2 oraz z silnikiem o mocy nie mniejszej niż 210 kW.

Zgodnie z umową samochód będzie gotowy do odbioru do dnia 30 września 2023 roku.

Celem zadania jest wzmocnienie ochrony przeciwpożarowej i poprawa bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Połaniec. Pojazd znacząco wzmocni potencjał ratowniczo-gaśniczy, jakim aktualnie dysponuje OSP Połaniec. Realizacja projektu umożliwi utrzymanie jednostki na wysokim poziomie gotowości.

Łączny koszt pojazdu wynosi: 1 149 927,00 zł 

Wkład własny Gminy Połaniec: 639 927,00 zł

Zakup pojazdu został dofinansowany przez Świętoktrzyski Urząd Marszałkowski, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Galeria zdjęć

342202539_898293591465374_93741278586327148_n 342727442_608896407814639_7471026603415088010_n 342748160_222585073752448_9060200960529619696_n 342794367_6064877103603310_7957110245018851851_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności