Logo Miasta i Gminy Połaniec

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Połańcu

Współcześnie Święto Niepodległości obchodzone jest na terenie całego kraju. Tego dnia Polacy jednoczą się i upamiętniają historyczne wydarzenia, oddają cześć rodakom, którzy zginęli, walcząc o wolną Ojczyznę.  Dnia 10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Brali w niej udział zaproszeni goście, dzieci z przedszkola oraz cała społeczność szkolna. W przemówieniach wygłaszanych przez: Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Jacka Benedykta Nowaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Stanisława Lolo, radnej Pani Małgorzaty Dalmaty - Konwickiej, dyrektor szkoły – Pani Gabrieli Zielińskiej zwrócono uwagę, że patriotyzm w różnych etapach naszej historii ma odmienne oblicza. W czasie  powstań czy wojen Polacy narażali, bądź tracili życie. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Widowisko przeplatane patriotycznymi piosenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy wprowadziło odbiorców w uroczysty i odświętny nastrój. Kolejna rocznica odzyskania suwerenności stała się dla wszystkich uczestników akademii powodem do refleksji nad wartością, jaką jest wolna i niepodległa Ojczyzna.

Galeria zdjęć

po środku burmistrz Jacek Nowak, po prawej pani dyrektor szkoły, po lewej stronie burmistrza poczet sztandarowy po lewej stronie poczet sztandarowy, uczennica szkoły trzyma mikrofon w dłoni grupa przedszolaków przedstawia swój występ, dziewczynki białe sukienki przepasane czerwoną kokardą, chłopcy białe koszule i czarne spodnie przepasane czerwonym pasem grupa przedszkolaków, którzy przedstawiają występ przed innymi grupa przedszkolaków, którzy przedstawiają występ na sali gimnastycznej, białe bluzki i białe koszule i ciemne doły grupa uczniów którzy śpiewają, uczniowie stają w półkolu, przy mikrofonach jest 13 osób, w oddali po lewej strony poczet sztandarowy trzy osoby śpiewające, po środku chłopak w zielonym mundurze i zielonej czapce, a po prawej stronie i po lewej chłopca dziewczyny ubrane w góralskie stroje po prawej harcerze chłopiec i dziewczyna, a po lewej dziewczyna śpiewająca na wózku inwalidzkim grupa ludzi z środowiskowego domu samopomocy, która śpiewa patriotyczną piosenkę zaproszeni goście, którzy siedzą na krzesłach i uczestniczą w akademii, wśród nich burmistrz Jacek Nowak oraz sekretarz Bogumiła Niespodziewana zdjęcie z balkonu na grupę widzów część widzów siedzi a na końcu stoją sześć osób przedstawiających osoby patriotyczne, po prawej harcerze 4 dziewczynki które śpiewają, dziewczynki ubrane w białe bluzki burmistrz Jacek Nowak z sekretarz Bogumiłą Niespodziewaną , burmistrz trzyma w ręce wiązankę kwiatów z biało-czerwonych burmistrz kładzie wiązankę na pomniku Tadeusza Kościuszki, obok niego pani sekretarz przed pomnikiem stoi po lewej burmistrz a po prawej sekretarz przed pomnikiem
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności