Logo Miasta i Gminy Połaniec

Odbyła się czwarta Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu

W dniu dzisiejszym 4 kwietnia 2024 r. odbyła się czwarta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu, która została zwołana na podstawie § 12. ust. 1. Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LXVIII/435/2022 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu.

Sesję otworzyła i prowadziła Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu, Pani Oliwia Wróbel, a w sesji uczestniczyło 14 radnych.

Obecni na sesji byli:

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu 

Pan Jacek Benedykt Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy 

Pani Bogumiła Niespodziewana – Sekretarz Gminy 

Pani Małgorzata Żugaj – Skarbnik Gminy

Pani Joanna Kicińska

Porządek obrad czwartej sesji obejmował następujące punkty:

  • 1. Otwarcie sesji
  • 2. Stwierdzenie prawomocności obrad
  • 3. Przyjęcie porządku obrad
  • 4. Przyjęcie protokołu Nr III/2023
  • 5. Podsumowanie roku działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu
  • 6. Informacja przewodniczącej Młodzieżowej Rady o pracy między sesjami
  • 7. Podsumowanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec inwestycji realizowanych w 2023 r. na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawienie ważnych działań inwestycyjnych planowanych i realizowanych w 2024 r.
  • 8. Interpelacje radnych
  • 9. Dyskusja i wolne wnioski
  • 10. Zakończenie obrad

W trakcie sesji Młodzieżowa Rada przyjęła protokół Nr III/2023 z poprzedniego posiedzenia, z kolei Przewodnicząca podsumowała rok działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu, a także przedstawiła informacje na temat swojej pracy w okresie międzysesyjnym. 

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, który przystąpił do przedstawienia prezentacji dotyczącej inwestycji realizowanych w 2023 r. na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawił ważne działania inwestycyjne planowane i realizowane w 2024 r. 

Pan Burmistrz zachęcił młodzież do korzystania z aplikacji mobilnej dla mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec oraz śledzenia aktualności i informacji dotyczących realizowanych inwestycji na terenie Miasta i Gminy Połaniec. Poinformował o dwóch, ważnych rocznicach historycznie związanych z regionem połanieckim. 230 rocznica ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego, która przypada w dniu 7 maja oraz 760. rocznica potwierdzenia praw miejskich, która podkreśla wielowymiarowość Dni Połańca. 

Pan Burmistrz podziękował młodym radnym za roczną aktywność w działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu w związku z pierwszą rocznicą powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Ponadto zachęcił młodzież do odwiedzania urzędu i dalszej aktywności lokalnej.  

Głos zabrał także Pan Kamil Kapuściński – radny Młodzieżowej Rady, który wspomniał o spotkaniu, które odbyło się wraz z uczestnictwem Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Pana Jacka Benedykta Nowaka dotyczącym współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Spotkanie to dotyczyło zorganizowania Dni Otwartych Gminy Połaniec dla uczniów i młodzieży. Następnie Radny zachęcił młodzież do współpracy i uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.  

Na zakończenie Sekretarz Gminy Pani Bogumiła Niespodziewana wyraziła otwartość do współpracy z młodzieżą oraz zmotywowała młodzież do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Czwarta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu była istotnym wydarzeniem, który pozwolił młodym radnym dostrzec perspektywy rozwoju i zatrudnienia na terenie Miasta i Gminy Połaniec, dzięki inwestycjom zrealizowanym na terenie Miasta i Gminy Połaniec w 2023 r. oraz ważnym działaniom inwestycyjnym planowanym i realizowanym w 2024 r.

Galeria zdjęć

Ludzie słuchający siedząc przy stołach Młodzież zainteresowana spotkaniem rady Mężczyzna i dwie kobiety słuchający przemów Przemowa kobiety i ukazanie prezentacji Młodzież zainteresowana przemową kobiety Młodzież zebrana przy stołach słuchająca przemowy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności