Logo Miasta i Gminy Połaniec

Odbyła się VI Sesji Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec

W dniu dzisiejszym 5 kwietnia 2024 roku odbyła się szósta Sesja Rady Seniorów w Połańcu, która została zwołana na podstawie § 11. ust. 2. Statutu Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LXVIII/440/2022 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie powołania Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec. 

Sesję otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Seniorów Pan Zbigniew Szaniawski, a obecnych było 13 radnych.

Obecni na sesji byli:

  • Radni Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec
  • Pan Jacek Benedykt Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy 
  • Pani Bogumiła Niespodziewana – Sekretarz Gminy 
  • Pani Małgorzata Żugaj – Skarbnik Gminy
  • Przedstawiciele środowisk senioralnych i wszyscy zainteresowani.

W trakcie sesji omówiono następujące kwestie:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie porządku obrad/x.
  4. Przyjęcie protokołu Nr V/2023.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec na 2024 r.,
  6. Podsumowanie roku działalności Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec.
  7. Informacja przewodniczącego Rady Seniorów o pracy między sesjami.
  8. Informacje przewodniczących stałych Komisji Rady Seniorów.
  9. Podsumowanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec inwestycji realizowanych w 2023 roku na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawienie ważnych działań inwestycyjnych planowanych  i realizowanych w 2024 roku.
  10. Interpelacje radnych.
  11. Dyskusja i wolne wnioski.
  12. Zakończenie obrad.

Podczas sesji Rada Seniorów Miasta i Gminy Połaniec przyjęła protokół Nr V/2023 z poprzedniego posiedzenia, z kolei Przewodniczący podsumował rok działalności Rady Seniorów w Połańcu oraz przedstawił informacje na temat swojej pracy w okresie międzysesyjnym. 

Następnie głos zabrał także Przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu Pan Stanisław Lolo, który był dumny, że tak aktywnie działa Rada Seniorów, podziękował za pomoc, za lata współpracy, podkreślił, że Połaniec wiele się zmienił  i cały czas się rozwija. Podkreślił  również, że nasza gmina wyróżnia się na tle innych gmin.

Kolejno w swym przemówieniu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, przedstawił prezentację dotyczącą inwestycji realizowanych w 2023 roku na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawił ważne działania inwestycyjne planowane i realizowane w 2024 roku, zachęcając jednocześnie do śledzenia aktualności dotyczących tych działań.

Burmistrz podkreślił również dwie ważne rocznice związane z regionem połanieckim: 230. rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego, przypadającą na 7 maja, oraz 760. rocznicę potwierdzenia praw miejskich, podkreślając tym samym bogactwo historii Połańca. Podziękował także radnym za aktywność w działalności Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec.

Skarbnik Gminy Połaniec Pani Małgorzata Żugaj także wyraziła otwartość do współpracy z seniorami oraz zmotywowała seniorów do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Szósta sesja Rady Seniorów w Połańcu była istotnym wydarzeniem, który pozwoliło radnym dostrzec perspektywy rozwoju i zatrudnienia na terenie Miasta i Gminy Połaniec, dzięki inwestycjom zrealizowanym na terenie Miasta i Gminy Połaniec w 2023 roku oraz ważnym działaniom inwestycyjnym planowanym i realizowanym w 2024 roku.

 

 

Galeria zdjęć

DSC_0196 DSC_0199 DSC_0201 DSC_0203 DSC_0206 DSC_0210 DSC_0216 DSC_0221 DSC_0225
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności