Logo Miasta i Gminy Połaniec

Plenerowy konkurs plastyczny „Połaniecki Jesienny Las” zachwycił barwami i atrakcjami

Dnia 19.10.2022 r. Przedszkole Publiczne w Połańcu zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Połaniecki Jesienny Las”, który odbył się na terenie Kopca Kościuszki w Połańcu. Działanie to zrealizowane było w ramach programu profilaktyczno-zdrowotnego „Zdrowy i Radosny Przedszkolak” dofinansowanego przez Miasto i Gminę Połaniec w zakresie działań profilaktycznych. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych, kształtowanie postawy twórczej z otoczeniem przyrodniczym i ukazaniem piękna naszego miasta jesienią. W konkursie wzięły udział dzieci z najstarszych grup przedszkolnych naszej gminy: 6-latki z Przedszkola Publicznego w Połańcu, Ruszczy, Zrębina, Szkoły Podstawowej w Połańcu.

Konkurs rysunkowy oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego  w Połańcu Anna Kaniszewska, która powitała wszystkich przedszkolaków, nauczycieli oraz pracowników przedszkoli. Następnie dzieci wspólnie z panią Jesienią oraz swoimi nauczycielkami przystąpiły do małej rozgrzewki ruchowej przy piosenkach o tematyce jesiennej. Po zabawie ruchowej przedszkolaki zabrały się do wykonania swojego zadania i zaczęły rysować połaniecki jesienny las. W czasie konkursu plastycznego dzieci poznały dodatkowo zasady bezpieczeństwa w lesie, oglądali wóz strażacki oraz sprzęt ratowniczy, a także odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzili strażacy z OSP Połaniec.

Organizatorzy oraz jury w składzie Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, Sekretarz Bogumiła Niespodziewana, Pani Dyrektor przedszkola, oraz Pani Jesień,  byli zachwyceni efektem końcowym prac. Przedszkolaki malowały obrazy z wielkim zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością. Jury jednogłośnie oceniło, że wszyscy zajęli I miejsce. Na małych artystów czekały dyplomy, kolorowanki i poczęstunek. Serdecznie gratulujemy dzieciom!  

Dziękujemy OSP w Połańcu za zaangażowanie, obecność i przyjacielską postawę dla najmłodszych. Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą zabawę!

A. Cieślik

Galeria zdjęć

_DSC1480 Dwie dziewczynki ubrane na różowo rysuja w plenerze jesienne obrazki Grupa dzieci z Panią Jesień stoi na tle Kopca Kościuszki w Połańcu Burmistrz rozmawia z dziećmi na placu przed Kopcem Kościuszki
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności