Logo Miasta i Gminy Połaniec

Podsumowanie Współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego

27 listopada w Kielcach odbyło się uroczyste  podsumowanie  Współzawodnictwa Sportowego   Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2004/2025. Bardzo dobrze w tej klasyfikacji spisały się szkoły z naszego miasta.
Szkoła  Podstawowa im. T. Kościuszki  w Połańcu w klasyfikacji klas 6 i młodsi uplasowała się na  5 miejscu (w gronie  111 szkół z terenu Województwa Świętokrzyskiego) a w rywalizacji klas 7-8  nasza  szkoła  znalazła się tuż  na  podium na  4  miejscu (sklasyfikowano prawie  100 szkół). Na ten znakomity wynik składały się sukcesy  uczniów  na  poziomie  Mistrzostw Województwa SZS  przede wszystkim w lekkiej atletyce (biegi przełajowe, biegi sztafetowe, zawody na  stadionie), siatkówki plażowej  oraz  pływania. Wyróżnienie odebrał nauczyciel wychowania  fizycznego Sławomir Szydłowski.
Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie"  w Połańcu uplasował się także  tuż  za  podium, na 4 miejscu, w gronie sklasyfikowanych  50 szkół średnich. Na sukces szkoły średniej złożyły się  wyniki w zawodach wojewódzkich: piłce siatkowej plażowej i halowej, lekkoatletyce, biegach przełajowych, unihokeju. Nagrody odebrali V-ce dyrektorka Dorota  Wysocka  oraz  nauczyciel wychowania  fizycznego Krzysztof Kazberuk.
Osiągnięte wyniki sportowe świadczą o dobrej,  systematycznej pracy   z młodzieżą  w  różnym wieku  w szkołach z terenu  naszego miasta. Udział w  wielu dyscyplinach i konkurencjach sportowych  świadczą  o wszechstronnym rozwoju i różnych predyspozycjach młodych ludzi. Każdy młody człowiek ma  możliwość spróbowania swoich sił w wielu różnorodnych dziedzinach sportu. 

Galeria zdjęć

IMG_6264 IMG_20251127_114652_1 IMG_20251127_114736 IMG_20251127_114749
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności