Podsumowanie Współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego
27 listopada w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2004/2025. Bardzo dobrze w tej klasyfikacji spisały się szkoły z naszego miasta.
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Połańcu w klasyfikacji klas 6 i młodsi uplasowała się na 5 miejscu (w gronie 111 szkół z terenu Województwa Świętokrzyskiego) a w rywalizacji klas 7-8 nasza szkoła znalazła się tuż na podium na 4 miejscu (sklasyfikowano prawie 100 szkół). Na ten znakomity wynik składały się sukcesy uczniów na poziomie Mistrzostw Województwa SZS przede wszystkim w lekkiej atletyce (biegi przełajowe, biegi sztafetowe, zawody na stadionie), siatkówki plażowej oraz pływania. Wyróżnienie odebrał nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Szydłowski.
Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie" w Połańcu uplasował się także tuż za podium, na 4 miejscu, w gronie sklasyfikowanych 50 szkół średnich. Na sukces szkoły średniej złożyły się wyniki w zawodach wojewódzkich: piłce siatkowej plażowej i halowej, lekkoatletyce, biegach przełajowych, unihokeju. Nagrody odebrali V-ce dyrektorka Dorota Wysocka oraz nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kazberuk.
Osiągnięte wyniki sportowe świadczą o dobrej, systematycznej pracy z młodzieżą w różnym wieku w szkołach z terenu naszego miasta. Udział w wielu dyscyplinach i konkurencjach sportowych świadczą o wszechstronnym rozwoju i różnych predyspozycjach młodych ludzi. Każdy młody człowiek ma możliwość spróbowania swoich sił w wielu różnorodnych dziedzinach sportu.
