Logo Miasta i Gminy Połaniec

Pogadanka w ramach edukacji przyrodniczej z członkami z Koła Łowieckiego „DZIK” z Połańca

W dniach 17-18.12.2025 roku dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz filiami miały wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z członkami z Koło Łowieckie "DZIK" Połaniecz p. Weroniką Kwiatkowską, p. Mirosławem Szcześniakiem i p. Krzysztofem Drzymałą. Podczas spotkania nasi goście przybliżyli przedszkolakom zasady dobrego i bezpiecznego zachowania się w lesie, jak dbać o dobrostan dzikich zwierząt, omówili bioróżnorodność, czyli gatunki zwierząt leśnych, omawiając ich zwyczaje, miejsca występowania oraz pokazali ich ślady i tropy. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa myśliwy w życiu lasu. Zwrócił uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści a na zakończenie podziękowały naszym gościom za wizytę i podzieliły się swoimi wrażeniami. Spotkanie to było cennym doświadczeniem, które poszerzyło wiedzę przedszkolaków o przyrodzie i dzikich zwierzętach. To była prawdziwa lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci najmłodszych!
Dziękujemy za spotkanie.

A. Cieślik

Galeria zdjęć

599945721_1313678984119165_4482106252716115514_n FB_IMG_1767354267070 FB_IMG_1767354273533 FB_IMG_1767354283577 FB_IMG_1767354293583 FB_IMG_1767354302627 FB_IMG_1767354323391 597921637_1313680477452349_6721270554752891695_n_(1) 598829707_1313681354118928_1659725873137927451_n 598842315_1313678784119185_8950600540480075502_n_(1) 599939743_1313679867452410_6173421599134598886_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności