Logo Miasta i Gminy Połaniec

Połanieccy zapaśnicy szlifują formę w Jastrowiu!

Od 6 lipca 2024 roku w malowniczym Jastrowiu, położonym nad jeziorem Jastrowie Wielkie w północnej Wielkopolsce, odbywa się zgrupowanie świętokrzyskiej kadry wojewódzkiej w zapasach. W obozie uczestniczą młodzi zapaśnicy z różnych grup wiekowych oraz kadra szkoleniowa województwa. Celem zgrupowania jest przygotowanie zawodników pod względem wytrzymałościowym i technicznym do nadchodzącego sezonu jesiennego.

Trener MKS CZARNI Połaniec, Tadeusz Szkwarek, razem z trenerem Wiktorem Skrobaczem, koncentrują się na rozwijaniu i kształtowaniu umiejętności technicznych młodych zawodników. Trenerzy podkreślają również znaczenie współpracy między świętokrzyską i zachodniopomorską kadrą wojewódzką, zaznaczając, że wymiana sparingpartnerów jest kluczowa dla efektywnego szkolenia i przynosi korzyści obu województwom. Wspomnieli też, że oprócz kadr wojewódzkich odbywają się tutaj również zgrupowania klubowe. W połączeniu z kadrą tworzą one jedną wielką rodzinę zapaśniczą, liczącą ponad 170 zawodniczek i zawodników.

Trenerzy sekcji zapaśniczej Miejskiego Klubu Sportowego CZARNI Połaniec dziękują Miastu i Gminie Połaniec oraz firmom i instytucjom, w tym ENEA Elektrowni Połaniec i Bankowi Spółdzielczemu w Połańcu, za wsparcie finansowe umożliwiające rozwijanie pasji młodzieży. 

Galeria zdjęć

Rogrzewka młodych zapaśników Młodzi zapaśnicy ćwiczą na macie Rozgrzewka młodych zapaśników na macie Młodzi zapaśnicy ćwiczą na macie Młodzi zapaśnicy ćwiczą na macie Dwóch chłopaków mierzy się ze sobą w zapasach Rozgrzewka młodych zapaśników na macie Młodzi zapaśnicy ustawili się w rzędzie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności