Logo Miasta i Gminy Połaniec

Przedszkolaki z Połańca uczciły Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas wszystkich szczególna i pełna refleksji data. Tego dnia wspominamy wydarzenia sprzed ponad wieku, kiedy po 123 latach zaborów Polska odzyskała upragnioną wolność i powróciła na mapę Europy. To święto radości, dumy narodowej i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę.

6 listopada w Przedszkolu Publicznym w Połańcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Występy przedszkolaków były pięknym wyrazem szacunku i wdzięczności wobec minionych pokoleń, które poświęciły swoje życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.

Sale przedszkola wypełniły się biało-czerwonymi barwami – symbolami narodowej dumy. Na ścianach pojawiły się prace plastyczne, które tworzyły wyjątkową, patriotyczną atmosferę.

Podczas akademii dzieci zaprezentowały widowiska pełne emocji, muzyki i historii. Wiersze i piosenki o Polsce, o jej trudnej drodze do niepodległości, o bohaterstwie i miłości do Ojczyzny, poruszyły serca wszystkich obecnych. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem recytowali patriotyczne utwory, śpiewali znane pieśni, a nawet tańczyli w rytmie poloneza. Ich występy były wzruszającym świadectwem tego, że nawet najmłodsi potrafią w piękny sposób uczcić pamięć o przeszłości i oddać hołd bohaterom narodowym.

Takie wydarzenia są niezwykle ważne, ponieważ uczą dzieci patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz miłości do Ojczyzny. Pokazują, że wolność nie jest dana raz na zawsze – trzeba o nią dbać, pielęgnując pamięć o historii i przekazując ją kolejnym pokoleniom.

 

 

Galeria zdjęć

DSC_0199 DSC_0202 DSC_0207 DSC_0210 DSC_0217 DSC_0218 DSC_0221 DSC_0226 DSC_0228 DSC_0233 DSC_0240 DSC_0245 DSC_0259 DSC_0275 DSC_0277 DSC_0283 DSC_0308 DSC_0309 DSC_0340 DSC_0349 DSC_0354 DSC_0359 DSC_0360 DSC_0361 DSC_0362 DSC_0363 DSC_0364 DSC_0367 DSC_0370 DSC_0376 DSC_0384 DSC_0387
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności