Reprezentant Koła Wędkarskiego nr 25 z Połańca wziął udział w Spławikowych Mistrzostwach Polski
W dniach 11–12 października 2025 roku, nad zbiornikiem wodnym Rydzyna w miejscowości Dąbcze, odbyły się Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieży U25. W prestiżowym wydarzeniu wzięło udział wielu czołowych zawodników z całego kraju, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: seniorów oraz młodzieży.
W zawodach, zorganizowanych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu na zlecenie Zarządu Głównego PZW, udział wzięło również Koło Wędkarskie nr 25 przy Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec. Reprezentantem Koła był Prezes Pan Dawid Biernat, który godnie reprezentował połaniecką społeczność wędkarską na arenie ogólnopolskiej.
Zawody odbywały się w dwóch turach i przebiegły w sportowej, a zarazem koleżeńskiej atmosferze. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Powiatu Leszczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna oraz Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu.
Udział Koła nr 25 w wydarzeniu tej rangi to dowód na aktywność i zaangażowanie lokalnej społeczności w rozwój sportu wędkarskiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach wędkarskich!
