Logo Miasta i Gminy Połaniec

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Połańcu

W dniu dzisiejszym 27 października w Szkole Podstawowej w Połańcu odbyła się uroczystość ślubowaniapasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.

W tym jakże podniosłym i ważnym dniu nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: burmistrza Miasta i Gminy – Jacka Benedykta Nowaka, sekretarz Gminy Bogumiły Niespodziewanej, radnego Andrzeja Barana oraz wicedyrektor Małgorzaty Sokołowskiej. W uroczystości brali udział również: uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Gabriela Zielińska, rodzice oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami wielkiej szkolnej społeczności !

Burmistrz Jacek Benedykt Nowak wraz z panią dyrektor złożyli serdeczne życzenia w związku z dzisiejszym Ślubowaniem jak również życzyli wielu sukcesów w nauce.

Pan burmistrz wraz z panią sekretarz oraz radnym Rady Miejskiej wręczyli uczniom upominki. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klasy I otrzymali także dyplomy oraz ołówki obfitości. 

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom samych sukcesów !

 

Galeria zdjęć

zdjęcie przedstawia 4 osoby, na uroczystości ślubowania pierwszych klas, po prawej stronie siedzi radny Rady Miejskiej Andrzej Baran, obok niego burmistrz Miasta i Gminy Jacek Nowak, obok niego sekretarz gminy Bogumiła Niespodziewana, oraz po lewej stroni w hali sportowej siedzi grupa ludzi którzy oglądają występy pierwszoklasistów, grupa uczniów przedstawia swoje występy, dziewczynki ubrane w białe bluzki i czarne spodniczki natomiast chłopcy białe koszule i ciemne spodnie pani dyrektor wygłasza przemówienie do pierwszoklasistów, a za nią dwóch chłopców, natomiast po lewej stronie stoi poczet sztandarowy po prawej stronie przemawia burmistrz Jacek Nowak, obok burmistrza przewodniczący szkoły, a po lewej uczennica szkoły na zdjęciu jest grupa uczniów pierwszoklasistów wraz z wychowawcami, uczniowie ubrani w białe bluzki i koszule oraz ciemne spódnice i ciemne spodnie na zdjęciu grupa trzech uczniów chłopców, gdzie jeden z nich przemawia do publiczności, w oddali po lewej stronie poczet sztandarowy grupa trzech uczniów którzy przemawiają do uczniów, po lewej poczet sztandarowy a za nim dwie nauczycielki grupa uczniów pierwszoklasistów wraz z opiekunami, dzieci ubrane w białe bluzki i koszule oraz ciemne spódnice i ciemne spodnie grupa uczniów którzy składają ślubowanie, za nimi opiekunowie, dzieci ubrane w białe bluzki i koszule oraz ciemne spódnice i ciemne spodnie pani dyrektor pasuje uczniów na pierwszoklasistów ołówkiem pani dyrektor pasuje uczniów na pierwszoklasistów ołówkiem burmistrz Jacek Nowak, sekretarz Bogumiła Niespodziewana, radny Andrzej Baran wręczają upominki pierwszoklasistom 5 osób na zdjęciu, po prawej stronie wicedyrektor Małgorzata Sokołowska, obok radny Andrzej Baran, kolejno sekretarz Bogumiła Niespodziewana oraz po lewej stronie zdjęcia dyrektor szkoły podstawowej Gabriela Zielińska, osoby na zdjęciu stoją zdjęcie przedstawia chłopca pierwszoklasistę w dekoracyjnej ramce z napisem ślubowanie 2022, chłopiec trzyma akt pasowania ucznia
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności