Logo Miasta i Gminy Połaniec

V Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu

W dniu 25 sierpnia 2022 r. na muszli koncertowej w Połańcu już po raz piąty odbyła się  plenerowa impreza  pt. „V Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu”  mająca na celu  integrację osób niepełnosprawnych i schorowanych poprzez zabawę, wspólne spotkania, miłe rozmowy, występy artystyczne na scenie muszli koncertowej a także rywalizację w konkursie plastycznym pt. „Mój region pędzlem malowany”.

Organizatorami  spotkania byli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Urząd Miasta i Gminy w Połańcu oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu.

Biesiadę rozpoczął pięknym śpiewem uczestnik ŚDS w Połańcu Maciej Witkowski wykonując  utwór pt. Pytasz mnie” nawiązujący tematycznie do konkursu plastycznego poprzez umiłowanie miejsca na ziemi, swojej małej ojczyzny.

Przybyłych gości powitała Kierownik ŚDS Anna Konat podkreślając także ważność terapeutyczną spotkania w procesie rehabilitacji dla podopiecznych, podziękowanie dla darczyńców złożyła – Prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu  Natalia Konat. Głos zabrali: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak, Zastępca Burmistrza Jarosław Kądziela, Przewodniczący Rady Miejskiej  w Połańcu  Stanisław Lolo oraz Radna powiatu staszowskiego  Anna Kosowicz. Byli z nami także: Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Tomalska, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Bogumiła Pasek oraz radni.

dji_0172

W biesiadzie udział wzięło 15 Środowiskowych Domów Samopomocy z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego a także Przyjaciele.

1.Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy

2.Środowiskowy Dom Samopomocy  w Staszowie

3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach ul. Kołłątaja

4. Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu ul. Biernackiego

5.  Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu ul.Wojsławska

6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Busku- Zdroju

7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzcinie

8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Knapach

9. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleczanowie

10. Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu 

11. Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu Filia w Gorlicach

12. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach ul. Mielczarskiego

13. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach ul. Orzeszkowej

14. Środowiskowy Dom Samopomocy w Łoniowie

15.  Środowiskowy Dom Samopomocy  w Połańcu

16. Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu

17. Zespół Zrębinianki

18. Klub Seniora w Połańcu, ul. Kościuszki 37

19.  Stowarzyszenie Amazonki

20. Klub Seniora MEGAWAT

Po przywitaniach odbyły się występy artystyczne. Każda z przybyłych placówek mogła zaprezentować się na scenie muszli koncertowej w dwóch utworach o tematyce biesiadnej. Nasi podopieczni  zaśpiewali piosenkę pt. „W moim ogródeczku” oraz „ Kareta złota”. Występujące zespoły podeszły do występów bardzo ambitnie, doskonale przygotowani brzmieli przepięknie i  bardzo atrakcyjnie się prezentowali. Podczas Biesiady wystąpił również zespół Cantica Romanza w składzie: Przemysław Pawłowski oraz Marta Sobierajska. Biesiadowanie to także grillowana kiełbaska, smaczny bigosik, ciasteczka i w miłym towarzystwie wypita kawa. To wszystko wyśmienicie smakowało a na zasobność poczęstunku duży wpływ mieli  darczyńcy, którzy  finansowo oraz rzeczowo wsparli wydarzenie.

 

Tym samym pragniemy podziękować naszym darczyńcom:

1. Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak

2. Wyrób i Sprzedaż Rzeźby w Drewnie Józef Reguła

3. Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne „POLPRZEM”

4. Bank Spółdzielczy  w Połańcu

5. DAV-POL Dawid Ryński

6. ENREM Połaniec

7. Księgarnia Atena Anna Pyryt

8. Artykuły Chemiczne i Pzemysłowe Alicja Adaś

9. DIESEL-SERVICE Jacek Witek

10. Kwiaciarnia Fantazja

11. Restauracja „ Stefaniak” _ Jerzy Stefaniak

12. Piekarnia „Rożek”

13. Hurtownia Spożywcza RiM Służalscy

Nie zabrakło też wątku patriotycznego, gdyż placówki przywiozły przepiękne prace artystyczne przygotowane na konkurs - obraz „Mój region pędzlem malowany”. Obrazy wyeksponowano na wernisażu pod sceną. Wszystkie były naprawdę przepiękne i wszystkie zostały nagrodzone. Nagrody w postaci: pięknych pucharów podarowała Huta Szkła Gospodarczego - Tadeusz Wrześniak, 3 rzeźby podarował lokalny artysta Józef Reguła i stanowiły one dodatkowe nagrody za 3 pierwsze miejsca. Uczestnicy V Biesiady otrzymali również rękodzieło „kaktus na desce” wykonane w naszej pracowni ogrodniczo -rękodzielniczej.

Rozstrzygniecie konkursu:

I miejsce zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy w Kielcach ul. Mielczarskiego.

II miejsce zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy w Łoniowie.

III miejsce zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu.

Dziękujemy wszystkim placówkom, które mieliśmy ogromną przyjemność gościć wolontariuszom, pracownikom urzędu, pracownikom CKiSZ w Połańcu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Biesiady.

 

Do zobaczenia za rok

Galeria zdjęć

dji_0159 dji_0172 g1 g2 g4 g5 g6 g7 g8 g9 g10 g12 g13 g15
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności