Wieziemy tu kogucika, dajcie jajek do koszyka
Kurek Wielkanocny (Chodzenie z kurkiem) jest to jeden z najbardziej popularnych polskich ludowych zwyczajów wiosennych. Tradycją już się stało, że w barwnym i radosnym korowodzie, ze śpiewem na ustach, połanieccy przedszkolacy w okresie przedświątecznym, maszerują ulicami miasta wraz z drewnianym wózkiem i kolorowym kogutem odwiedzając zaprzyjaźnione placówki składając im świąteczne życzenia. W tym roku dzieci z grupy "Kotki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz dzieci z grupy „Kotki” z Filii nr 1 wspólnie z Panią Dyrektor Anną Kaniszewską i wychowawcami odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Połańcu, dotarli również do Banku Spółdzielczego, Banku PKO, Publicznej Biblioteki w Połańcu, WTZ, Enei Elektrowni Połaniec, Enrem Połaniec oraz ŚDS. Dzieci odwiedziły również swoich rówieśników w przedszkolu i młodszych kolegów w Żłobku. Przedszkolaki ubrane w kolorowe stroje krakowskie, kosynierskie i ludowe zaprezentowały program artystyczny w formie wierszyków, tańców oraz wesołych piosenek. Dzieci składając życzenia, wręczały symboliczne upominki oraz kartki świąteczne. Przedszkolaki zostały serdecznie i ciepło przyjęte, a za piękne występy artystyczne otrzymali słodkości i upominki, za które serdecznie dziękujemy. Przedświąteczne spotkania były pełne wzruszenia oraz okazją do składania podziękowań i życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
