Logo Miasta i Gminy Połaniec

Ważne spotkanie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie

W dniu 21 marca 2024 roku Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak oraz Zastępca Burmistrza Pan Jarosław Kądziela uczestniczyli w spotkaniu w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Spotkanie dotyczyło zabezpieczenia przeciwpowodziowego, zmian map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego dla Gminy Połaniec.

Prowadzone rozmowy dotyczyły zatwierdzonych dotychczas opracowań, które na żadnym etapie ich tworzenia nie były konsultowane z samorządami i mieszkańcami, których w głównej mierze dotyczą przedstawione w nich rozwiązania i którzy obecnie ponoszą konsekwencje takich ustaleń. 

W znaczący sposób uniemożliwiają one realizację wszelkiego rodzaju zamierzeń inwestycyjnych w obszarze naszej Gminy, poczynając od budowy zakładów usługowych, produkcyjnych, poprzez budowę obiektów użyteczności publicznej, infrastruktury technicznej budynków mieszkalnych, gospodarczych i innych.

Wdrożenie w życie ww. map ograniczyło w znaczący sposób rozwój Gminy Połaniec.

Mając na uwadze dobro lokalnej społeczności dyskutowano o pilnej zmianie przedmiotowych map w taki sposób, by umożliwić prowadzenie inwestycji na wcześniej zaplanowanych terenach.

Jednocześnie rozmowy dotyczyły ważnego aspektu jakim jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zagrożenia i zalania obszarów na terenie naszej gminy poprzez poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

Galeria zdjęć

DSC06313 DSC06312-2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności