Logo Miasta i Gminy Połaniec

XIX Edycja Przywitania lata w Warsztacie Terepii Zajęciowej w Połańcu

20 CZERWCA odbyła się XIX edycja imprezy sportowo – rekreacyjnej „Przywitanie lata” 2023.

W roku bieżącym gościliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej z: Jędrzejowa, Sędka, Kupienina, Gnojna, Śmiechowic, Kielc przy ulicy Słonecznej, Kielc przy ulicy Krzemionkowej, Skarżyska – Kamiennej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu. 

Naszych wspaniałych gości przywitała Joanna Dziedzic Kierownik WTZ Połaniec i Prezes SPON „INTEGRACJA”, Burmistrz Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Bogumiła Niespodziewana Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu. 

Wszystkich powitano na Ziemi Połanieckiej, zawodnikom życzono sportowej rywalizacji w duchu walki fair play, sukcesów, powodzenia, udanej zabawy. 

Uczestnicy wzięli czynny udział w zawodach takich jak: pływanie, bowlingi, łowienie ryb. 

Jak co roku odbył się również konkurs na najładniejszy wianek, oraz szukanie kwiatu paproci, który kolejny rok z rzędu najszybciej odnalazła bezkonkurencyjna Monika Kubik z WTZ Śmiechowice.

Wwyniki zawodów – Pływanie:

Pływanie Kobiety - Samodzielnie

I miejsce – Jowita Macias- WTZ Połaniec

Pływanie Kobiety – z deską

I miejsce – Aleksandra Gromiec- WTZ Kielce ul. Słoneczna

II miejsce- Alicja Pałka- WTZ Kielce ul. Słoneczna

III miejsce – Magdalena Wójcik – WTZ Gnojno

Pływanie Mężczyźni – Samodzielnie

I miejsce- Wiesław Biskup- WTZ Gnojno

II miejsce – Rafał Konys- WTZ Połaniec

III miejsce – Zbigniew Wojdan- WTZ Połaniec

Pływanie Mężczyźni – z deską 

I miejsce – Konrad Wlazło- WTZ Połaniec

II miejsce – Robert Galera – WTZ Kielce ul. Słoneczna

III miejsce- Łukasz Kulaszewski – WTZ Kielce ul. Słoneczna

Zjazd rynną

I miejsce  Zbigniew Wojdan i Rafał Śliski- WTZ Połaniec

II miejsce Magdalena Wójcik i Wiesław Biskup -WTZ Gnojno 

III miejsce Łukasz Babiarz i Maciej Janowski -WTZ Skarżysko

Wyniki zawodów Bowlingowych:

I miejsce Rafał Gromniak -WTZ Połaniec

II miejsce Grzegorz Rymsza- ŚDS Połaniec

III miejsce Joanna Sobierajska -WTZ Połaniec

Wyniki zawodów łowienie ryb:

I miejsce Kaja Wereszko i Tomasz Bieniek – WTZ Kielce ul. Słoneczna

oraz w konkurencji za największą rybę

II miejsce Jerzy Psuj i Aneta Wojciechowska –WTZ Jędrzejów

III miejsce Konrad Wlazło i Łukasz Ubowski – WTZ Połaniec

Na zalewie odbył się również konkurs na najładniejszy wianek – w tym roku zwyciężył wianek z WTZ Śmiechowice.

Po rywalizacjach sportowych udaliśmy się do Restauracji Gościniec w Strużkach na obiad, wręczenie nagród za poszczególne konkurencje oraz zabawę taneczną, którą zorganizował i prowadził Grzegorz Kosowicz Dj Grześ – terapeuta zajęciowy z WTZ Połaniec.

Ale największą niespodzianką i atrakcją dla naszych gości był występ Zespołu Power Play - który zgodził się wystąpić charytatywnie i zagrać dla nas mini koncert. Zrobił prawdziwą furorę, wszyscy śpiewali i tańczyli, a wspólnych fotografii nie było końca.

Za okazane serce, naturalność i niesamowitą wrażliwość Kierownik WTZ Połaniec Joanna Dziedzic, podziękowała muzykom wręczając im na szczęście aniołki wykonane przez podopiecznych WTZ. 

Następnie Pani Joanna Dziedzic- Kierownik WTZ Połaniec oraz Prezes SPON „INTEGRACJA”, powitała bardzo serdecznie gości przybyłych na imprezę - Pana Jacka Nowaka- Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Jarosława Kądzielę- zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Panią Bogumiłę Niespodziewaną- Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, Panią Małgorzatę Żugaj – Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, Panią Annę Ogórek- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie, Panią Monikę Pławską Dyrektor CKiSz w Połańcu, Pana Grzegorza Sobut- Dyrektor OSiR Połaniec oraz wszystkich sponsorów, gości zaproszonych, uczestników, kierowników, terapeutów a także nasze koleżanki emerytki. 

Pani Joanna Dziedzic serdecznie podziękowała wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe Stowarzyszenia, dzięki którym mogliśmy zrealizować to wydarzenie.

Sponsorzy imprezy „Przywitanie lata” 2023:

Jacek Benedykt Nowak- Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec 

Teresa i Kazimierz Górniak- „Budomex”

Marzena Brzdękiewicz – Z.U.R TECH - BUD

Marek Górniak- Zakład Usługowo- Remontowy

Agnieszka Górniak – „DEGAMEX”

Grzegorz Jaguś – Enrem- Połaniec Sp z o. o

Marianna Kierys – Polprzem Sp. z o. o

Sylwester Gazda – Zespół „ POWER- PLAY”

Zbigniew Ramos – Usługi Transportowe

Stanisław Kotlarz – Bank Spółdzielczy w Połańcu

Bogusława Warchałowska – BIURO Ubezpieczeń

Marek Chyla- Piekarnia „ ALMA”

Adam Mamuszka – okręg PZW w Tarnobrzegu KOŁO nr.25 w Połańcu przy Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec

Grzegorz Kosowicz – Dj Grześ – imprezy okolicznościowe, wesela, osiemnastki, imprezy firmowe

Henryk Bednarski –„STABIL”

Dawid Ryński – „DAV-POL”

EDYTA i Stanisław Szymańscy- Firma Handlowo- Usługowa Ruszcza

Piotr Guca - „Varmil”

Konrad i Mieczysław Gromny - Planbud S.C.

Gorące podziękowania popłynęły w stronę Pani Moniki Pławskiej, Pana Grzegorza Sobut- za pomoc i możliwość przeprowadzenia zawodów sportowych oraz Pana Mariusza Kowalika za oprawę fotograficzną. Wszystkim tym którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby ten dzień był wyjątkowy bardzo z całego serca dziękujemy. 

Ten dzień bardzo piękny i słoneczny trwał do późnych godzin wieczornych, bawiliśmy się wyśmienicie – humory dopisywały.

Najważniejsze w tej imprezie są spotkania z naszymi przyjaciółmi z innych placówek, możliwość rozmowy i wspólnej zabawy. Są Warsztaty które przyjeżdżają do nas od samego początku „Przywitania Lata” i zawsze jak się żegnamy mówimy do zobaczenia … tym bardziej cieszy fakt, że chętnie wracają do nas z czego cieszymy się najbardziej i tym samym wciąż i nadal mamy determinację i motywację do kolejnych naszych działań.

Do zobaczenia za ROK…

Galeria zdjęć

DSC_7308 DSC_7310 DSC_7378 DSC_7411 DSC_7491 DSC_7565 DSC_7599 DSC_7616 DSC_7627 DSC_7682 DSC_7697 DSC_7783 DSC_7907 DSC_7913 DSC_7923 DSC_7970 DSC_8023 DSC_8037 DSC_8303 DSC_8334
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności