Logo Miasta i Gminy Połaniec

Inauguracja nowej kadencji 2024-2029 Rady Miejskiej w Połańcu

W dniu dzisiejszym 7 maja 2024 roku  w uroczystej atmosferze w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Połańcu na kadencję 2024-2029. To wydarzenie stanowi swoisty początek nowego rozdziału w samorządzie Miasta i Gminy Połaniec.

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Pani Anna Wróbel, wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenia potwierdzające ich mandaty. Uroczystość ta była również okazją do zatwierdzenia legalności wyboru Burmistrza Miasta i Gminy Pana Jacka Benedykta Nowaka, który otrzymał oficjalne zaświadczenie o wyborze.

Po formalnym rozpoczęciu kadencji nowo wybrani radni oraz Burmistrz złożyli uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się do rzetelnego wykonywania obowiązków, przestrzegania prawa oraz dbania o interes społeczności lokalnej.

Następnie po przeniesieniu się do sali narad w Urzędzie Miasta i Gminy, radni powołali komisję skrutacyjną w składzie: Pan Grzegorz Kosowicz, Pan Marek Maj i Pani Agnieszka Małkiewicz.

W trakcie sesji radni wybrali skład prezydium. Z radością informujemy, że funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Połańcu objęła Pani Małgorzata Walenciak, natomiast Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Połańcu zostali Pan Andrzej Wawrzyniec oraz Pan Tomasz Kiciński.

Pani Przewodnicząca w swym przemówieniu: ,,Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach i wybrali nas na radnych Rady Miejskiej w Połańcu. Dziękuję za tak liczny udział i za tak duże wsparcie dla naszego Burmistrza Jacka Nowaka, który dostał prawie 80% głosów, więc proszę państwa to jest bardzo duży mandat zaufania- my też dostaliśmy ten mandat zaufania i będziemy pracować ciężko, żeby na ten mandat zasłużyć. Dziękuję wszystkim radnym, którzy zagłosowali na mnie i wybrali mnie na Przewodniczącą Rady Miejskiej. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i mobilizacja do dalszej pracy, do pracy z państwem. Chcę współpracować ze wszystkimi radnymi, którzy tutaj są i z Panem Burmistrzem, wspierać go we wszystkich zadaniach...".- powiedziała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Połańcu

Nowo wybrane prezydium Rady Miejskiej w Połańcu, wyraziło gotowość do współpracy i podjęcia działań na rzecz dalszego rozwoju Połańca. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim radnym Rady Miejskiej w Połańcu oraz nowemu prezydium, życząc im owocnej pracy, innowacyjnych rozwiązań oraz efektywnej współpracy w dążeniu do realizacji wspólnych celów dla dobra mieszkańców Połańca.
 

 

Galeria zdjęć

DSC_0009 DSC_0011 DSC_0019 DSC_0027 DSC_0031 DSC_0033 DSC_0035 DSC_0036 DSC_0039 DSC_0041 DSC_0045 DSC_0049 DSC_0052 DSC_0055 DSC_0060 DSC_0062 DSC_0066 DSC_0069 DSC_0093 DSC_0095 DSC_0072 DSC_0097 DSC_0101 DSC_0116 DSC_0129 DSC_0137 DSC_0141 DSC_0154 DSC_0157 DSC_0161 DSC_0166 DSC_0169 DSC_0171 DSC_0174 DSC_0180 DSC_0189 DSC_0191 DSC_0197 DSC_0201 DSC_0207 DSC_0213 DSC_0217 DSC_0223 DSC_0240 DSC_0241 DSC_0246 DSC_0253 DSC_0282
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności