Logo Miasta i Gminy Połaniec

To już ten czas - zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Połaniec. Umowa podpisana

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wśród obowiązkowych zadań własnych gminy jest zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych, także przez zbieranie i pozbywanie się śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządcy drogi. Takimi zarządcami w odniesieniu do dróg są też samorządy – odpowiednio dla dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. 

W dniu 31. 10. 2022 r.  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Połaniec zawarta została umowa na całoroczne utrzymanie dróg na terenie gminy Połaniec. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Połańcu. Podpis po stronie wykonawcy złożyła prezes – Magdalena Góral, a po stronie zamawiającego, gminy Połaniec – zastępca burmistrza Jarosław Kądziela. W spotkaniu uczestniczyli również: burmistrz – Jacek Benedykt Nowaka, radny Rady Miejskiej – Andrzej Wawrzyniec, kierownik Zakładu Usług Komunalnych - Adam Bryk,  inspektor ds. inwestycji i remontów w urzędzie - Radosław Pluciński. Łączne wynagrodzenie nie będzie mogło przekroczyć 850 000, 00 zł, a w samym 2022 r. nie więcej niż 200 000, 00 zł. Realizacja rusza z dniem podpisania umowy i zakończy się w terminie 12 miesięcy od tego dnia.

Zadanie polegać ma na zimowym utrzymaniu dróg, ulic, ciągów pieszych, utrzymaniu przejezdności, przeciwdziałaniu i likwidacji gołoledzi, odśnieżaniu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Połaniec oraz na zamiataniu mechanicznym jezdni i koszeniu poboczy wzdłuż asfaltowych dróg gminnych.

W szczególności w ramach zawartej umowy wykonawca będzie miał do zrealizowania następujący zakres prac:

  • utrzymywanie przejezdności dróg,
  • systematyczne odśnieżanie chodników i ciągów pieszych,
  • wywożenie nadmiaru śniegu z ciągów komunikacyjnych w miejsca wskazane przez zamawiającego,
  • przeciwdziałanie gołoledzi (piasek, mieszanki piaskowo – solne),
  • utrzymanie stanu gotowości służb w ramach całodobowych dyżurów po uzgodnieniu z zamawiającym,
  • podjęcie działań interwencyjnych,
  • uporządkowanie dróg i czyszczenie przykanalików kanalizacji deszczowej po zimie,
  • koszenie poboczy, 
  • zamiatanie dróg gminnych zamiatarką.

Galeria zdjęć

Od lewej:  burmistrz - Jacek Nowak, zastępca burmistrza Jarosław Kądziela, który podpisuje umowę, prezes PGK Magdalenie Góral, która podpisuje umowę oraz kierownik - Adam Bryk, radny - Andrzej Wawrzyniec Od lewej: pracownik urzedu radosław Pluciński, burmistrz - Jacek nowak, zastepca burmistrza Jarosław Kądziela przekazuje umowe prezez PGK Magdalenie Góral, kierownik - Adam Bryk, radny - Andrzej Wawrzyniec składa gratulacje prezes Od lewej: pracownik urzedu radosław Pluciński, burmistrz - Jacek Nowak składa gratulacje preze, zastępca burmistrza Jarosław Kądziela przekazuje umowe prezez PGK Magdalenie Góral, kierownik - Adam Bryk, radny - Andrzej Wawrzyniec Od lewej: pracownik urzędu Radosław Pluciński, burmistrz - Jacek Nowak, zastepca burmistrza Jarosław Kądziela przekazuje umowe prezez PGK Magdalenie Góral, kierownik - Adam Bryk, radny - Andrzej Wawrzyniec
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności