Podpisanie umowy „Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Połaniec – Łęg”
W dniu 17 listopada 2022 roku w Urzędzie Miasta i Gminy doszło do podpisania umowy pomiędzy Gminą Połaniec reprezentowaną przez burmistrza Jacka Benedykta Nowaka, a wykonawcą zadania – Zakładem Transportu Energetyki Połaniec Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którego reprezentuje Ryszard Andrzej Gad – Prezes Zarządu na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Połaniec – Łęg”
Termin realizacji zadania do dnia 7 grudzień 2022 roku.
Kwota przedmiotowego zadania to 145 269,15 zł brutto.
Przy zawarciu umowy obecni byli: zastępca Burmistrza Jarosław Kądziela, kierownik Referatu Techniczno – Inwestycyjnego Danuta Bobrowska, Małgorzata Żugaj - skarbnik, Artur Zając – Dyrektor do Spraw Usługowych, Małgorzata Hyla – specjalista, Radosław Pluciński – Inspektor do Spraw Drogownictwa oraz Krzysztof Zając - radny Rady Miejskiej.
Gmina Połaniec otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Połaniec – Łęg. Dofinansowanie z budżetu Województwa Świętokrzyskiego zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Zadanie ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców i zapewnienie spójności terytorialnej miejscowości i gminy. Tym samym planowana przebudowa drogi wewnętrznej wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podniesienie standardu technicznego drogi.

