Logo Miasta i Gminy Połaniec

Jędrusiowa krew darem życia: Jubileusz 50 - lecia Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK Jędrusie

50 lat to wyjątkowa rocznica, pełna wspomnień, sukcesów i doświadczeń. W przypadku Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej "Jędrusie" w Połańcu, jest to okazja do świętowania nie tylko własnej historii, ale także szlachetnej tradycji pomagania innym. W dniu dzisiejszym 18 września Klub Honorowych Dawców Krwi "Jędrusie Połaniec" postanowił uczcić to wydarzenie poprzez zorganizowanie honorowej akcji krwiodawstwa pod hasłem "Jędrusiowa Krew Darem Życia".

Historia Zespołu Szkół "Jędrusie" jest pełna heroicznych wydarzeń i tradycji patriotycznych. Szkoła została nazwana na cześć Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej, który działał w okolicach Połańca podczas II wojny światowej. Jest to hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla wolności Polski.

Z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia szkoły, Klub HDK "Jędrusie Połaniec" zdecydował się oddać hołd duchowi patriotyzmu i solidarności. Organizując honorową akcję krwiodawstwa, dają uczniom, nauczycielom, absolwentom i mieszkańcom Połańca szansę, by podzielić się darem życia i pomóc potrzebującym.

Wspólnie oddawana krew ma moc zmiany życia innych ludzi, a towarzyszący jej duch jedności i pomocy bliźniemu jest niezwykle cenny.

Niech to wyjątkowe wydarzenie będzie inspiracją dla innych szkół.
 

Galeria zdjęć

na zdjęciu kolejka osób do rejestracji by oddać krew na zdjęciu krwiodawcy wypełniają niezbędne dokumenty DSC_7559 na zdjęciu przygotowania do poprania krwi na zdjęciu mężczyzna z upominkami i poczęstunkiem dla krwiodawców na zdjęciu krwiodawcy oddają krew na zdjęciu szczęśliwy mężczyzna po oddaniu krwi na zdjęciu stół pełny poczęstunku dla krwiodawców na zdjęciu mężczyźni w koszulkach "Morsy Staszów" DSC_7582 na zdjęciu Pan przygotowujący pyszności z grilla DSC_7585 na zdjęciu upominki z logiem klubu honorowych krwiodawców Jędrusie Połaniec na zdjęciu upominki z logiem klubu honorowych krwiodawców Jędrusie Połaniec DSC_7588 na zdjęciu krzesełka z logiem honorowych dawców krwi Jędrusie Połaniec
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności