Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 28 maja 2024
Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
pochmurno
24°C

Kolejny medalowy start zapaśników Czarnych Połaniec!

10 września bieżącego roku w hali przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach odbył się V Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet. W poprzednich latach turniej ten odbywał się w Bodzentynie, ale w tym roku, ze względu na rosnące nim zainteresowanie i dużą liczbę uczestników, został przeniesiony do Kielc, gdzie organizatorzy przygotowali dla sportowców aż trzy maty, na których jednocześnie mogły toczyć się walki.

W turnieju wzięło udział 19 ekip zapaśniczych z Polski, a także drużyny z Rumunii i Węgier; łącznie 240 zawodniczek i zawodników. Tak duża liczba uczestników spowodowała, że, mimo zwiększonej liczby mat, należało przedłużyć czas trwania zawodów, które zakończyły się bardzo późnym popołudniem.

W tak ważnej dla naszego regionu imprezie zapaśniczej nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów MKS Czarni Połaniec. Celem, jaki przyświecał zawodnikom z Połańca, było przede wszystkim sprawdzenie przygotowania kondycyjnego i technicznego zawodników z grupy wiekowej młodzików przed najważniejszymi dla tej grupy wiekowej zawodami - Mistrzostwami Makroregionu.

Na tych Mistrzostwach młodzież będzie walczyć o punkty we współzawodnictwie ministerialnym oraz o przynależność do Kadry Wojewódzkiej a także Mistrzostwa Polski. Dobre zaprezentowanie się na tych Mistrzostwach może również otworzyć naszym zawodnikom drzwi do Kadry Narodowej.

Udział w Mistrzostwach w Kielcach zaowocował powiększeniem się puli medali aż o 15 dla naszego klubu.

W kategorii multi-styl, dzieci (wiek 8-9 i 10-11lat) młodzi zapaśnicy z Połańca zdobyli aż 8 medali.

Złote medale wywalczyli: Bednarski Alan i Jeremi Skrobacz; brązowe medale wywalczyli: Tomasik Hubert, Suchorowski Fabian, Pytko Ksawery, Suchorowski Dawid, Dąbrowa Eryk, Rodenko Jakub. Tomporowski Filip zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej w grupie wiekowej multi-styl Połańczanie zajęli VI miejsce.

Reprezentujące Czarnych młodziczki zdobyły 4 medale: srebro Pola Skrobacz, a brązowe medale wywalczyły Martyna Wołowiec, Zuzanna Kwiecień, Karolina Smakowska, na V miejscu uplasowała się Bartczak Julia.

W klasyfikacji drużynowej młodziczki-dziewczęta zajęły IV miejsce.

W grupie wiekowej młodzicy (wiek 12-14 lat) zawodnicy Czarnych wywalczyli 3 medale: brązowy medal - Kuba Grabda, Hubert Ostrowski, Maciej Mikina, na V miejscach uplasował się Pasternak Kamil, Kalita Alan i Bednarski Kacper, na VII-miejscu Ramos Artur, a na XII-miejscu Tomasik Wiktor.

W klasyfikacji drużynowej, młodzicy z Połańca zajęli VII – miejsce.

Wszystkim uczestnikom zawodów trenerzy; Tadeusz Szkwarek, Wiktor Skrobacz i Krzysztof Kwiatkowski – dziękują za skuteczne działania upowszechniające aktywność fizyczną w połanieckim środowisku, za trud włożony w przygotowanie się do zawodów i za osiągnięte wyniki.

Szczególne podziękowania kierujemy również do Pana Jacka Benedykta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pani Joannie Dziedzic Kierownik WTZ w Połańcu, oraz Panu Jackowi Olszewskiemu za pomoc logistyczną. Grupie Enea dziękujemy za wsparcie Projektu pod nazwą „ENEA szkoli Mistrzów – 2023”.

Galeria zdjęć

Drużyna MKS Czarnych Połaniec Hubert Ostrowski III-m D.Suchorowski III-m E.Dąbrowa III-m F. Suchorowski III-m H.Ostrowski III-m H.Tomasik III-m J.Rodenko III-m K.Grabda III-m K.Pytko III-m K.Smakowska III-m M.Mikina III-m M.Wołowiec III-m Z.Kwiecień II-m P.Skrobacz I-m A. Bednarski I-m J.Skrobacz, A. Bednarski Otwarcie Zawodów Rozgrzewka T.Św. V-m F.Tomporowski
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.