Logo Miasta i Gminy Połaniec

Ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie województwa świętokrzyskiego

Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stwierdzono obecność ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), oraz możliwość przenoszenia przez dzikie ptaki wirusa podtypu H5N1. Na terenie województwa świętokrzyskiego pierwszy taki przypadek stwierdzono u łabędzi w marcu br. na terenie gminy Ruda Maleniecka. Aktualnie potwierdzono przypadki wirusa również u mew śmieszek w gminie Wiślica.

W związku z powagą problemu oraz zagrożeniem dla ptaków Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach zwraca się z prośbą o niezwłoczne przekazywanie informacji o znalezionych padłych dzikich ptakach.

Zgłoszenia należy kierować do Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Kielcach lub do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii.

Pliki do pobrania:

Pismo RDOŚ
Format: pdf, 209.28 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności