Wielki sukces i bezcenne doświadczenie! Młodzi piłkarze z Połańca po Ogólnopolskich Finałach Ligi MT w Gdańsku!
Ogólnopolskie Finały Ligi Młodych Talentów w Gdańsku dobiegły końca. Choć zawodnicy reprezentujący Miasto i Gminę Połaniec tym razem nie zagrali w złotej grupie, by powalczyć o główne trofeum, to wracają do domu z szerokimi uśmiechami i ogromnym bagażem nowych, piłkarskich doświadczeń. Podczas intensywnego turnieju rozegrali aż 14 meczów!
Poza emocjami na murawie, młodzi sportowcy korzystali z atrakcji Ośrodka Wypoczynkowego "Korona", a ogromną frajdę sprawiały im wspólne spacery oraz kąpiele w morzu.
Głos z trenerskiej ławki
Trener Daniel:
"Ten wyjazd to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim przygoda, której zawodnicy nie zapomną przez długi czas. Doświadczenie, które zdobyli, jest bezcenne. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami oraz rywalizacja z najlepszymi drużynami z Polski to dla nich najlepsza nagroda, na którą zasłużyli ciężką pracą podczas całej rundy. Dziękujemy organizatorowi oraz drużynom przeciwnym za możliwość udziału i rywalizacji w znakomicie przygotowanym turnieju".
Trener Łukasz:
"Turniej tej rangi to ogromne wyzwanie dla każdego z zawodników. O ostatecznej dyspozycji uczestników decyduje nie tylko wyszkolenie czy umiejętności techniczne. Dużą rolę odgrywa również umiejętność radzenia sobie ze stresem. Część chłopców dzięki temu wyjazdowi po raz pierwszy spała poza domem bez rodziców. My, jako trenerzy, nie możemy oceniać tego turnieju tylko pod względem sportowym – liczą się również aspekty społeczne. Jestem pod ogromnym wrażeniem samodzielności i kultury osobistej zawodników. Wszyscy zdali egzamin na szóstkę jako Finaliści Ligi Młodych Talentów. Bardzo dziękujemy rodzicom za wspaniały doping i wsparcie w każdym meczu".
Do turnieju zakwalifikowały się najlepsze ekipy z całego kraju. W kategorii wiekowej 2017/2018 rywalizowało łącznie 56 zespołów z 12 województw, a mecze odbywały się jednocześnie na 12 boiskach! Wydarzenie zgromadziło setki zawodniczek, zawodników i kibiców.
Młodzi piłkarze kolejny raz godnie reprezentowali Miasto i Gminę Połaniec – zarówno na boiskach, jak i poza nimi. Wszyscy, którzy przyczynili się do tego wyjazdu, mogą być dumni z postawy całej połanieckiej kadry!
Skład Drużyny:
W Gdańsku reprezentowali nas: Jan Borkowski, Franek Czarnecki, Stanisław Łukaszek, Fabian Rodenko, Wojtek Smuga, Wiktor Strzyż, Bartek Ostrowski, Piotr Witkowski, Michał Zasada, Adam Zugaj.
Warto pamiętać, że o sile drużyny stanowią również zawodnicy, którzy tym razem nie mogli pojechać na turniej: Filip Sośniak, Alan Bednarski oraz Igor Bednarski.
Udział w Ogólnopolskim Turnieju LMT w Gdańsku był możliwy dzięki nieocenionemu wsparciu sponsorów i przyjaciół zespołu. Serdecznie dziękujemy:
Miasto i Gmina Połaniec
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu
BHP i PPOŻ Biuro Usługowo-Doradcze "PRAKTYK" Marek Rodenko
Zabezpieczenia Przeciwwybuchowe Corona Serwis
Podczas zmagań sportowych naszą młodzież niezmiennie wspierają również:
Enea Elektrownia Połaniec
MKS Czarni Połaniec
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na piłkarskim szlaku!
