Połaniecka delegacja na wyjątkowej uroczystości w Świniarach Nowych
19 czerwca Gmina Połaniec miała swoją silną i dumną reprezentację podczas niezwykle ważnego wydarzenia patriotycznego. W oficjalnym otwarciu nowej siedziby Fundacji Kościuszkowskiej Organizacji Proobronnej uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak oraz delegacja Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu.
Nasi przedstawiciele zadbali o godną i niezwykle widowiskową oprawę tej uroczystości. Do Świniar Nowych udali się z oficjalnym pocztem sztandarowym, a także w asyście samego… generała Tadeusza Kościuszki! Obecność Naczelnika dodała wydarzeniu historycznego i wyjątkowo podniosłego charakteru.
Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie młodych Strażników KOP. Zarówno Burmistrz Jacek Benedykt Nowak, jak i członkowie Towarzystwa Kościuszkowskiego z wielkim wzruszeniem przyglądali się tej ceremonii, podkreślając dumę z faktu, że kolejne pokolenia są wychowywane w duchu patriotycznym i wierne ideom głoszącym przez Największego Polskiego Bohatera.
W imieniu władz samorządowych oraz całej naszej społeczności serdecznie gratulujemy Fundacji otwarcia nowej siedziby. Życzymy powodzenia w dalszej działalności proobronnej, edukacyjnej i wychowawczej! Jesteśmy dumni, że tradycje kościuszkowskie łączą nasze regiony i inspirują młodzież.

