Zabawa choinkowa – wspólna integracja społeczności
17 stycznia w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu odbyła się zabawa choinkowa, która zgromadziła licznych mieszkańców miasta oraz zaproszonych gości. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do wspólnego świętowania w atmosferze radości, muzyki i wielu atrakcji, tworząc niezapomniane, magiczne chwile – szczególnie dla najmłodszych uczestników.
Na wstępie wszystkich obecnych serdecznie powitała Przewodnicząca Osiedla nr 3 Pani Joanna Łodkowska. Zabawa została zorganizowana w ramach inicjatywy społecznej realizowanej z projektu „Centrum Usług Społecznych w Połańcu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027.
Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się radosnym gwarem dziecięcego śmiechu, kolorowymi dekoracjami oraz prawdziwie karnawałową atmosferą. Najmłodsi mieszkańcy przybyli wraz z całymi rodzinami, tworząc ciepłą i życzliwą wspólnotę.
Bal rozpoczął się występami artystycznymi dzieci z Przedszkola Publicznego oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Młodzi artyści zaprezentowali między innymi piosenkę „Kto wie, czy za rogiem”, taniec do włoskiego przeboju „Mamma Maria” oraz dynamiczny taniec w stylu rock and roll do utworu „Human Nature”.
Organizatorzy zadbali o bogaty program atrakcji. Na uczestników czekały liczne gry, zabawy i tańce, spotkanie z Mikołajem oraz słodki poczęstunek, który umilił wspólne świętowanie.
W wydarzeniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Połańcu Pani Małgorzata Walenciak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu Pan Andrzej Wawrzyniec, Dyrektor Centrum Usług Społecznych Pani Ewa Tomalska (reprezentowana przez Panią Jagodę Piotrowską), Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Gabriela Zielińska, Wicedyrektor Przedszkola Publicznego Pani Monika Szywała, Przewodnicząca Osiedla nr 3 Pani Joanna Łodkowska, Przewodniczący Osiedla nr 1 Pan Michał Kwiatkowski oraz Samorządy Osiedli nr 1 i 3.
Realizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Centrum Usług Społecznych, Urząd Miasta i Gminy Połaniec, Pani Bernarda Nowak, Pan Andrzej Wawrzyniec, Pan Tomasz Łodkowski oraz Pani Barbara Pochroń.
Zabawa choinkowa była nie tylko okazją do wspaniałej rozrywki, lecz przede wszystkim do budowania więzi międzyludzkich oraz pielęgnowania lokalnych tradycji. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorów i mieszkańców udało się stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
