Bezpieczna droga do szkoły – nowy autobus już w trasie
1 lipca 2025 roku, do Połańca dotarł długo wyczekiwany, nowoczesny autobus, który wzbogacił lokalny tabor transportowy. Od teraz służy on przede wszystkim uczniom – dowożąc ich do szkoły i odwożąc bezpiecznie do domów.
To inwestycja, która znacząco poprawia komfort i jakość podróży mieszkańców.
Warto podkreślić, że aż 98% wartości zadania zostało sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Nowy autobus – MMI IVECO 100 MOVEO – to fabrycznie nowy pojazd wyprodukowany w 2024 roku. Wyposażony jest w 39 komfortowych miejsc siedzących oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak winda i przestrzeń przeznaczona do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim. Dzięki temu pojazd jest w pełni dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów.
Koszty inwestycji
Środki własne Gminy Połaniec (2%) – 21 239,64 zł
Środki z dofinansowania (98%) – 1 040 742,36 zł
Całkowity koszt inwestycji – 1 061 982,00 zł
Autobus służy do przewozu dzieci szkolnych i przedszkolnych z Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy oraz ze Szkoły Podstawowej w Zrębinie, a także do dowozu uczniów na zajęcia basenowe w Połańcu.
Inwestycja w nowoczesny tabor komunikacyjny to nie tylko odpowiedź na bieżące potrzeby mieszkańców, ale również świadome działanie na rzecz przyszłych pokoleń. Dzięki takim inicjatywom gmina staje się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym do życia i nauki.
,,Niech ten nowy autobus dobrze służy wszystkim dzieciom – aby podróżowały nim bezpiecznie, w wygodnych warunkach i z uśmiechem na twarzy''.

