"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie..."
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu zaprasza na inscenizację drugiej części "Dziadów" Adama Mickiewicza w wykonaniu Czytelników i Bibliotekarzy. Mamy coś specjalnego dla gości, także tych nie z tego świata:
"Czyscowe duszeczki! (...)
Każda spieszcie do gromady!
Gromada niech się tu zbierze!
Oto obchodzimy Dziady!"
Wieczór Grozy odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Połańcu, która odbędzie się:
- 13 listopada (środa) o godzinie 17:00, zatem:
"Zstępujcie w święty przybytek;
Jest jałmużna, są pacierze,
I jedzenie, i napitek."
("Dziady", cz. II, Adam Mickiewicz)
Serdecznie zapraszamy!
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
co to będzie, co to będzie..."
Wieczór Grozy organizowany jest w ramach zadania „Strasznie dobre książki!”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


