Okres mijających wakacji to czas przygotowań do nowego roku szkolnego 2022/2023.
W szkołach i placówkach oświatowych w trakcie wakacji wykonano szereg prac remontowych, których głównym celem było polepszenie warunków nauczania. Po zakończeniu wakacji, uczniowie szkół, przedszkoli, jak i podopieczni żłobka wrócą do odremontowanych placówek.
Prace remontowe i prace modernizacyjne wykonane w okresie mijających wakacji prezentują się następująco:
Szkoła Podstawowa w Zrębinie
- remont opaski odwadniającej wraz z odcinkowym odprowadzeniem wody deszczowej
- malowanie jednej ściany na korytarzu
Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy
- remont schodów zewnętrznych
- malowanie szatni z łazienkami
- remont i malowanie ścian sali w przedszkolu
- malowanie ścian w gabinecie logopedy
- malowanie ścian w łazience i pomieszczeniu dla nauczycieli wychowania fizycznego
Szkoła Podstawowa w Połańcu
- remont stropodachu z papy termozgrzewalnej
- czyszczenie i monitoring kanalizacji deszczowej na terenie szkoły
- wykonanie izolacji i ocieplenia ściany zewnętrznej pomieszczeń piwnic naprzeciw sali korekcyjnej
- montaż głośników w sali gimnastycznej
- zakup wyposażenia dydaktycznego do pomieszczenia ,,laboratoria przyszłości” w ,którego skład wchodzi (sprzęt AGD, zestaw mebli kuchennych)
- zakup zestawu głośników, kolumn – nagłośnienie w sali gimnastycznej
Przedszkole przy ul. Żapniowskiej 1
- remont pomieszczeń przedszkola w tym wymiana drzwi 10 sztuk
- wymiana opraw oświetlenia wewnętrznego – LED 58 sztuk
- remont toalety dla personelu
- malowanie dwóch sal i korytarzy
- montaż rolet w dwóch salach lekcyjnych
Żłobek Połaniec
- malowanie trzech sal w żłobku oraz biura
Mamy nadzieję, że efekty prac remontowych zadowolą zarówno uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli. Na dzień dzisiejszy prace remontowe są zakończone.