Dzień sportu na Orliku 2022
6 października na Stadionie Miejskim w Połańcu odbyła się ogólnopolska impreza sportowa „Dzień Sportu na Orliku 2022”. Na uwagę zasługuje fakt, że połaniecki stadion był jednym z 15 obiektów w Polsce wytypowanych do organizacji tej imprezy!
Regularna aktywność fizyczna stanowi istotny warunek prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego dzieci i młodzieży, dlatego jednym z podstawowych zadań nas dorosłych jest dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie w tym aktywność fizyczną dzieci.
Samorząd gminy Połaniec chętnie wspiera inicjatywy, których celem jest mobilizacja do aktywności fizycznej oraz propagowanie sportu jako sposobu na wspólne spędzanie czasu.
"Dzień Sportu na Orliku 2022" jest realizowany przez Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad imprezą objęła Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Aktywny Junior Ministerstwo Sportu i Turystyki Polska Agencja Antydopingowa Gramy Fair Enea Elektrownia Połaniec, Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec - polaniec.com.pl.
Materiał nadesłany
Autor: Dominika Reichert

