Budowa magistrali - uroczyste rozpoczęcie inwestycji
W dniu 19 kwietnia 2023 roku w Osieku w siedzibie firmy „PROPOL” odbyło się uroczyste „wbicie łopat” pod rozpoczęcie inwestycji pn. „Budowa odcinków wodociągu magistralnego usytuowanych w miejscowościach Suchowola, Pliskowola, Niekrasów i Trzcianka gmina Osiek.”
Inwestycja dotyczy budowy dwóch odcinków magistrali wodociągowej o łącznej długości ok. 10 km w większości wzdłuż istniejącego rurociągu magistralnego.
Uroczystego wbicia łopat dokonali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,posłanka na Sejm RP Pani Anna Krupka, poseł na Sejm RP Pan Marek Kwitek, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Pan Jarosław Kądziela, Starosta staszowski Pan Józef Żółciak, Wicestarosta staszowski Pan Leszek Guzal, Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Pan Rafał Łysiak, Prezes Zarządu Spółki Hema Pani Edyta Małkowska oraz Prezes Spółki„PROPOL” Pan Zbigniew Bilski.
Łączny koszt realizacji inwestycji wynosi 9,3 mln złotych.
Inwestycja jest realizowana z udziałem środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Realizacja inwestycji planowana jest do końca 2024 roku.

