BYŁO PIĘKNIE - WERNISAŻ JÓZEFA JUSZCZYKA W CKiSz
Wyjątkowy wernisaż Artystyczny spacer po zakamarkach Staszowa i okolic. Te słowa w pełni oddają atmosferę wernisażu malarstwa i grafiki Józefa Juszczyka w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, w którym wzięło udział liczne grono sympatyków malarza i jego twórczości. Wyjątkowy, bo stanowił piękne dopełnienie widowiska muzycznego "WOLNOŚĆ" ocalić od zapomnienia. Wyjątkowy, bo z wszechstronnym, pełnym pasji i twórczej wolności Artystą. O jego twórczości napisano już wiele. Tomasz Staszewski; recenzent wystaw, krytyk sztuki i regionalista podczas jednego z wernisaży powiedział „Józef Juszczyk potrafi przy pomocy jednokolorowej, czarnej kreski uchwycić półtonami niuanse światłocienia, wybierając jednocześnie szczegół, ciasny kadr architektoniczny, który zwraca uwagę na relację autora do portretowanej rzeczywistości”. Wartością dodaną, niezwykle cenną dla każdego malarza jest umiejętność przenoszenia oglądającego w miejsca bliskie, znane, w miejsca, które stanowią natchnienie do pracy, mobilizują do bycia Artystą. I tą właśnie umiejętność posiada Józef Juszczyk. O czym warto przekonać się oglądając wystawę w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Wystawa dostępna będzie do końca stycznia 2023 roku.

