Spotkanie informacyjne na temat projektów społecznych programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”
17 listopada 2022 roku w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektów społecznych programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027”
W nadchodzących latach na projekty ”miękkie” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027” przeznaczone będzie ok. 1,8 mld zł. Kwota ta pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego+. Środki te będzie można przeznaczyć na działania w sferze edukacji, usług społecznych, opieki zdrowotnej i rynku pracy.
Na zaproszenie Gminy Połaniec spotkanie informacyjne przeprowadzili przedstawiciele Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ: Magdalena Zarzycka – Małecka, Łukasz Grzesik, Robert Pękowski oraz Grzegorz Kowalczyk.
W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Jacek Benedykt Nowak, zastępca burmistrza Jarosław Kądziela, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz Dyrektorzy, Kierownicy i przedstawiciele placówek - Szkoła Podstawowa w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Szkoła Podstawowa w Zrębinie, Publiczne Przedszkole w Połańcu, Żłobek „Kraina Malucha”, Ośrodek Pomocy Społecznej, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury i Sztuki oraz Seniorzy i Członkowie Klubów Seniora „Megawat” oraz „Przyjaciele”.

