Odbiór końcowy inwestycji drogowych w Połańcu
28 sierpnia 2025 roku odbył się końcowy odbiór inwestycji drogowych realizowanych na terenie Połańca w ramach zadania pn.: „Budowa dróg gminnych”:.
- „Budowa drogi gminnej – KDD6 w Połańcu”,
- „Budowa drogi gminnej – ul. Strumykowej w Połańcu”.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wartość zadania wynosi: 1 097 194,49 zł brutto, w tym:
- „Budowa drogi gminnej – KDD6 w Połańcu” – 496 709,82 zł brutto,
- „Budowa drogi gminnej – ul. Strumykowej w Połańcu” – 600 484,67 zł brutto.
Droga gminna KDD6 w Połańcu - została wykonana jezdnia o szerokości 5,5 m, z nawierzchnią asfaltową i jednostronnym poboczem utwardzonym. Wzdłuż drogi powstał chodnik, a całość zakończono placem do zawracania. Po północnej stronie jezdni wykonano odwodnienie liniowe zakończone studnią, a także zjazdy do działek prywatnych. Inwestycję uzupełniło nowe oświetlenie uliczne po południowej stronie drogi.
Droga gminna – ul. Strumykowa w Połańcu- otrzymała nawierzchnię asfaltową o szerokości 5 m. Droga została wyposażona w obustronne pobocza utwardzone oraz plac do zawracania. Po południowej stronie wykonano rów odwadniający, a pod zjazdami zamontowano przepusty rurowe. Po północnej stronie zainstalowano oświetlenie uliczne.
W ramach inwestycji przebudowano również zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną nr 366166T – ul. Ruszczańską.
W odbiorze końcowym uczestniczyli: Wojewoda Świętokrzyski Pan Józef Bryk, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, Kierownik budowy Pan Tomasz Palęga, Inspektor nadzoru inwestorskiego branża drogowa Pan Rafał Dobrzański, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu Pan Andrzej Wawrzyniec, Radny Rady Miejskiej w Połańcu Pan Adam Łańka, Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego Pani Danuta Bobrowska wraz z pracownikiem referatu Panią Martą Pawłowską.

